آرایش چشم رو به پایین (پلک افتاده) به روش صحیح

آرایش چشم رو به پایین یا پلک چشم افتاده باید به نحوی باشد که چشم ها درشت تر از حالت عادی به نظر آیند. برای این منظور باید خط چشمی با انتهای پهن پیاده سازی گردد.

آرایش چشم رو به پایین (پلک افتاده) به روش صحیح

سرویس آرایش و زیبایی - بعضی از افراد پلک های رو به پایینی دارند. در واقع سرانجامی این نوع چشم رو به پایین بوده و کاسه آن کوچک به نظر می رسد؛ به همین خاطر باید برای آرایش آن دقیق تر عمل کنید. در این مقاله نحوه صحیح آرایش چشم رو به پایین یا پلک چشم افتاده شرح داده شده است.

آرایش مناسب ابرو برای پلک چشم افتاده

آرایش ابرو تاثیر بسیار زیادی بر آرایش چشم دارد، بنابراین با توجه به حالت چشم باید بهترین نوع آرایش ابرو را نیز انتخاب کنید. اگر دارای پلک چشم های پایین و افتاده هستید بهتر است ابرو های تان را به صورت پهن آرایش کنید تا افتادگی چشم ها کمتر به نظر آید.

نحوه آرایش پلک چشم افتاده

کسانی که پلک افتاده و رو به پایین دارند چشمانشان کمی کوچکتر از حالت طبیعی به نظر می آید؛ بنابراین باید به گونه ای آرایش نمایند که چشم ها کمی درشت تر نشان داده شوند. برای این منظور بهتر است مراحل زیر را مد نظر داشته باشید:

آموزش کامل آرایش چشم (راهنمای تصویری)

1. سایه چشم

سایه چشم از جمله مهمترین مراحل آرایش چشم است که تاثیر بسیار زیادی در زیباتر شدن آن دارد. جهت پیاده سازی سایه برای چشم های افتاده و رو به پایین، ابتدا مقداری سایه با رنگ انتخابی خود را به دقت در اطراف پلک بالا و پلک پایین کشیده و آن را محو کنید. سپس با استفاده از یک رنگ روشن تر، گوشه های بیرونی چشم ها را مقدار بیشتری سایه بزنید.

2. خط چشم

برای کشیدن خط چشم برای پلک های افتاده و به رو به پایین، ابتدا از وسط چشم آغاز به کشیدن خط نموده و سپس به سرانجام بروید. توجه کنید که خط چشم را در قسمت سرانجامیی پهن تر بکشید. همچنین برای آن که خط چشم تان بیشتر به نظر آید علاوه بر قسمت خارجی می توانید قسمت داخلی پلک بالا را نیز خط بکشید. توجه به این نکته نیز لازم است که کشیدن خط چشم در پلک پایینی باعث کوچکتر به نظر آمدن چشم ها خواهد شد بنابراین در صورتی که افتادگی پلک هایتان باعث ریز شدن بیش از حد چشم هایتان شده، بهتر است از کشیدن خط در پلک پایین خودداری کنید.

3. ریمل

قبل از کشیدن ریمل، بهتر است با فرمژه، مژه های خود را فر و رو به بالا کنید تا بدین ترتیب چشم هایتان درشت تر نشان داده گردد. سپس با استفاده از یک ریمل مناسب ابتدا مژه های بالا و سپس مژه های پایین خود را به دقت آرایش کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین ترفندها برای آرایش چشم ریز و پف دار

سخن آخر

توجه به حالت و آرایش چشم ها، تاثیر بسیار زیادی بر جذابیت و زیبایی صورت خواهد داشت. به طور کلی کسانی که دارای پلک های افتاده هستند بهتر است به آرایش قسمت های بیرونی چشم توجه بیشتری داشته باشند تا چشمانشان درشت تر به نظر برسد. برای آشنایی با روش های دیگر آرایش چشم رو به پایین یا افتاده، پیشنهاد می کنیم آموزش کامل آرایش چشم پلک افتاده را از دست ندهید. کارشناسان بخش آرایش و زیبایی خبرنگاران منتظر دریافت سوالات و دیدگاه های شما در این خصوص هستند.

منبع: ستاره

به "آرایش چشم رو به پایین (پلک افتاده) به روش صحیح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرایش چشم رو به پایین (پلک افتاده) به روش صحیح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید