آلگری: نگفتم که حتماً یک سال استراحت خواهم کرد، همان روزِ جلسه ام با آنیلی فهمیدم کارم تمام است

سرمربی یوونتوس تأکید کرد که اگر پیشنهاد خوبی دریافت کند، فصل آینده به مربیگری ادامه می دهد و الزاماً به استراحت یک ساله نخواهد رفت.

آلگری: نگفتم که حتماً یک سال استراحت خواهم کرد، همان روزِ جلسه ام با آنیلی فهمیدم کارم تمام است

به گزارش خبرنگاران، ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس پس از تساوی یک بر یک شب گذشته (یکشنبه) این تیم در خانه مقابل آتالانتا که آخرین بازی خانگی او به عنوان سرمربی بانوی پیر بود، درباره جدایی اش از بیانکونری در پایان فصل جاری صحبت کرد.

او به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: من بعد از شکست مان مقابل آژاکس در لیگ قهرمانان با رئیس باشگاه صحبت کردیم و ما برنامه داشتیم که به همکاری مان ادامه دهیم اما در 6 هفته اخیر یا بیشتر ما در جلساتی که با هم داشتیم به این نتیجه رسیدیم که راه مان را از هم جدا کنیم. هرگز هیچکدام از ما حرفی از قرارداد نزدیم (قراردادی که تا سال 2020 اعتبار داشت) اما من درک کردم که به نفع یوونتوس که از این تیم جدا شوم و تصمیمم هم برای رفتن و یک تغییر درست بود چون در غیر اینصورت اگر می ماندم ممکن بود در ماه سپتامبر یا اکتبر فصل آینده به دردسر بیفتیم. پس بهترین تصمیم این بود که در اوج بروم. صبح جمعه به من گفته شد که تصمیم باشگاه چیست اما من همان عصر پنچشنبه که جلسه داشتیم، می دانستم که دیگر سرمربی تیم نخواهم بود. در آن جلسه به من چیزی گفته نشد. من خودم این را فهمیدم.

آلگری در پاسخ به این سؤال که آیا فصل آینده استراحت خواهد کرد، گفت: من الزاماً قصد استراحت یک ساله ندارم. من فقط زمانی یک فصل استراحت می کنم که مجبور باشم و در غیراینصورت برنامه ام این است که پروژه ای پیدا کنم که مرا متقاعد کند. زندگی پر از اتفاقات غافلگیر کننده است که شما برای هر کدام از آنها آماده باشید. اساس کار من تمرین دادن با لذت و تفریح است، چون وقتی از تیمی که در اختیارم گذاشته می شود مطمئن نباشم، سعی می کنم اوضاع را تغییر دهم، بازیکنان را به پست های جدید ببرم و چیزی متفاوت امتحان کنم وگرنه خسته می شوم.

از سیمونه اینزاگی، مائوریتزیو ساری و سینیشا میهایلوویچ به عنوان کاندیداهای جانشینی آلگری نام برده شده است. آلگری در پاسخ به این سؤال که کدام یک از آنها جانشین وی خواهد شد، تأکید کرد: باشگاه قطعاً بهترین گزینه را برای هدایت این تیم قهرمان انتخاب خواهد کرد. رقابت در لیگ قهرمانان این فصل برای ما سخت بود چون ما با کلی مصدوم و غایب به مصاف آژاکس رفتیم. نمی گویم که بعد از بازی مان مقابل اتلتیکو مادرید باید تصمیمم را می گرفتم چون ما باید جای پای مان را در صدر جدول سری A محکم می کردیم. به نظر می رسید که بازگشت مان در بازی برگشت مقابل اتلتیکومادرید هرگز تکرار نخواهد شد اما بعد لیورپول این کار را با بارسلونا انجام داد. در فصلی که کلی مصدوم دارید، باید پیش بینی چنین اتفاقاتی را بکنید و اولویت های تان را مشخص کنید. اولویت ما هم اطمینان پیدا کردن از قهرمانی در سری A بود. مردم مدام از من درباره بازی مان با اتلتیکو سؤال می کردند اما من روی بازی با بولونیا تمرکز داشتم.

سرمربی بانوی پیر در پایان گفت: زمانی که شما تیمی بزرگ مانند یوونتوس را در اختیار دارید، باید انتخاب تان را انجام دهید. من فکر می کنم که ما در 38 هفته این فصل سری A با 37 ترکیب متفاوت به میدان رفتیم چون مجبور بودم که از سیستم چرخشی استفاده کنم و همه بازیکنانم را آماده نگه دارم. مردم می گویند که قهرمان شدن آسان است اما قطعاً اینگونه نیست به خصوص هشت قهرمانی متوالی. این بازیکنان ما بودند که باعث شدند قهرمانی در سری A آسان تر از چیزی که هست به نظر برسد. این تیم پتانسیل داشتن یک فصل فوق العاده در لیگ قهرمانان را دارد و به طور مداوم در داخل و خارج از زمین در حال رشد و پیشرفت بوده است. به باور من کلید موفقیت یوونتوس در لیگ قهرمانان این است که برای لذت بردن از بازی در این تورنمنت به میدان برود نه با ترس.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آلگری: نگفتم که حتماً یک سال استراحت خواهم کرد، همان روزِ جلسه ام با آنیلی فهمیدم کارم تمام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلگری: نگفتم که حتماً یک سال استراحت خواهم کرد، همان روزِ جلسه ام با آنیلی فهمیدم کارم تمام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید