از چالش ثبت نام دانش آموزان اوتیسمی تا غیبت غیر موجه دانشجویان راهی کربلا

در نسخه این هفته به عدم ثبت نام دانش آموزان اوتیسم در مدارس خاص، چالش غیبت غیر موجه دانشجویانی که به کربلا رفتن و طرح رتبه بندی فرهنگیان پرداختیم.

از چالش ثبت نام دانش آموزان اوتیسمی تا غیبت غیر موجه دانشجویان راهی کربلا

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش پرورش گروه علمی پزشکی خبرنگاران، این هفته پیامک های فراوانی به سامانه 10001915 برایمان ارسال شده بود مبنی بر اینکه بچه ها اوتیسمی در مدارس خاص پذیرفته نمی شوندو والدین آنها از این ماجرا ناراحت هستند.

ما هم پیگیر موضوع شدیم و پس از آنالیز های لازم متوجه شدیم این مدارس استثنایی هنوز جایگاه خالی برای بچه های خاص دارند اما انگار مسئولان مدرسه برای ورود این دانش آموزان سخت گیری می نمایند. در صورتی که اگر مسئولان تست آزمون ورودی را کمی سبک تر طراحی نمایند این دانش آموزان اوتیسمی هم می توانند در این مدارس به راحتی تحصیل نمایند.

از عوارض خطرناک سیگار عنبر نسارا تا فروش جایگاه های رشته پزشکی

چالش دیگر غیبت دانشجویان راهی به کربلا ست. اگر به یاد داشته باشید خبری قبل از اربعین سال جاری منتشر شد مبنی بر اینکه دانشجویان با خیال آسوده به پیاده روی اربعین بروند. اما بعد از اینکه دانشجویان از سفر برگشتند متوجه شدند که غیبت هایشان غیر موجه است.

ما هم این موضوع را از وزارت علوم پیگیری کردیم اما کسی جوابگو نبود.

اما استادان محترم کمی هوای دانشجویان را داشته باشید زیرا آنها روی این خبر حساب باز نموده بودند.

مورد بعدی نسخه این هفته مربوط می گردد به خبری که اوایل شهریور ماه پیگیر آن شده بودیم مبنی بر اینکه طرح رتبه بندی فرهنگیان چه زمانی اجرای می گردد.

که سرپرست وزارت آموزش و پرورش هم در آن موقع اعلام کرد: قول می دهم تا اول مهر ماه این طرح را اجرایی کنیم ولی اکنون یک روز مانده که مهرماه به سرانجام برسد و هنوز هیچ خبری از اجرایی شدن این موضوع نیست.

دوباره این موضوع پیگیر شدیم و اکنون وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد: نکته ای که من تعهد کردم این است که تمام کوشش خود را می کنم بعد از تصویب این طرح، اجرا و اعمال آن از اول مهر ماه صورت گیرد.

یعنی هر زمانی که این طرح اجرا گردد افزایش حقوق یا هر مزایای دیگری که داشته باشند از اول مهر محاسبه می گردد.

اما ما همچنان پیگیر اجرا شدن این طرح هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "از چالش ثبت نام دانش آموزان اوتیسمی تا غیبت غیر موجه دانشجویان راهی کربلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از چالش ثبت نام دانش آموزان اوتیسمی تا غیبت غیر موجه دانشجویان راهی کربلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید