امضای 850 میلیارد ریال قرارداد پژوهشی در حوزه معدن طی 18 ماه گذشته

به گزارش وبلاگ دانیال، رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام نمود: 219 قرارداد پژوهشی در سال های 98 و 99 به ارزش 850 میلیارد ریال در بخش معدن و صنایع معدنی با دانشگاه های مختلف امضا شد.

امضای 850 میلیارد ریال قرارداد پژوهشی در حوزه معدن طی 18 ماه گذشته

به گزارش خبرگزاری وبلاگ دانیال به نقل از ایرنا، خداداد غریب پور اضافه نمود: بر اساس مستندات موجود، آمار عملکرد ایمیدرو و شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی نشان می دهد که طی سال گذشته و نیمه سال جاری، بالغ بر 219 قرارداد پژوهشی با رقم معادل 850 میلیارد ریال با دانشگاه های مختلف امضا شده است.

به گفته وی، از مجموع قراردادها تعداد 36 پروژه به ارزش حدود 142 میلیارد ریال مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است که با دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت، صنعتی امیرکبیر، جهاد دانشگاهی، انجمن مهندسی معدن، تربیت مدرس، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، امام خمینی (ره)، کاشان، صنعتی همدان، گلپایگان و دانشگاه آزاد اسلامی امضا شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه نموده است: همچنین طی این مدت، شرکت های فولاد مبارکه 53 پروژه، گل گهر 30، مس سرچشمه 28، ذوب آهن اصفهان 16 و شرکت تهیه و فراوری مواد معدنی 12 پروژه، شرکت مس سونگون 11 پروژه، آلومینای ایران 10، فولاد خراسان 9، فولاد خوزستان هفت، چادرملو پنج و فولاد آلیاژی ایران 2 پروژه با دانشگاه ها امضا نموده اند.

غریب پور اضافه نمود: در حوزه بهره وری نیز ایمیدرو پروژه های پژوهشی را تعریف و اجرا کرد که طراحی مدلی برای شناسایی اولویت های مرتبط با موضوع ارتقاء بهره وری فراوری محصولات مختلف صنایع معدنی کشور با هدف تعریف پروژه های پژوهشی مجزا برای ارتقاء بهره وری فراوری در موارد اولویت دار، راهکارهای بهبود مدیریت تعمیرات و نگهداری به منظور کاهش از کارافتادگی ماشین آلات در معادن ایمیدرو به همراه ارزیابی، تحلیل و ارائه مدل مدیریت پسماند فعالیت ها و فرآیندهای معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و شرکت های تابعه بخشی از طرح هاست.

به گفته وی، آنالیز امکان بازیابی و استحصال باطله های معدن تراورتن انگوران (زنجان) و تبدیل آن به محصولات با ارزش اضافه نموده، تدوین برنامه توسعه توانمندی های فناوری و مهندسی ایمیدرو، آنالیز نقش سازمان های توسعه ای در ارتقای بهره وری، هم افزایی و رقابت پذیری بنگاه های معدنی و صنایع معدنی از دیگر موارد در این ارتباط است.

غریب پور گفت: علاوه بر موارد فوق، در زمینه بهره وری همه ساله جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران با هدف شناسایی شرکت های بهره ور و پروژه های بهبود بهره وری برتر در سطح شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی تعریف و اجرا می گردد.

خداداد غریب پور ادامه داد: براساس نتایج اجرای این فرایند ارزیابی، تعداد زیادی پروژه بهبود بهره وری در سطح شرکت ها تعریف می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "امضای 850 میلیارد ریال قرارداد پژوهشی در حوزه معدن طی 18 ماه گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای 850 میلیارد ریال قرارداد پژوهشی در حوزه معدن طی 18 ماه گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید