انتقاد تند دونالد ترامپ: هالیوود نژادپرست است

آی سینما: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صنعت سینمای ایالات متحده را نژادپرست خواند و گفت هالیوود برای این کشور زیان بار است. ترامپ در میانه تحولات بعد از دو حادثه تیراندازی در دو شهر آمریکا و جنجال بر سر فیلم شکار از هالیوود انتقاد نموده. داستان این فیلم درباره شکار مردم سفیدپوست از طبقه کارگر به دست عده ای نخبه لیبرال به عنوان تفریح است.

انتقاد تند دونالد ترامپ: هالیوود نژادپرست است

کمپانی یونیورسال تبلیغات این فیلم را -که قرار بود 27 سپتامبر اکران شود- بعد از دو تیراندازی در شهرهای ال پاسو و دیتون که به کشته و زخمی شدن ده ها تن انجامید، لغو نموده است. این فیلم از سوی شبکه فاکس نیوز و دیگر رسانه های نزدیک به محافظه کاران آمریکا تقبیح شده است.

ترامپ که خود متهم است با به کار بردن ادبیات نژاد پرستانه و نفرت آمیز درباره اقلیت ها به شکل غیرمستقیم در حوادث اخیر نقش داشته، در توییتر و سپس در جمع خبرنگاران به شدت از هالیوود انتقاد کرد.

او در توییتر نوشت: هالیوود لیبرال در بالاترین سطح نژادپرست است و خشم و نفرت زیادی دارد. آنها دوست دارند خود را نخبه بخوانند، اما نخبه نیستند. در حقیقت کسانی که با آنها به شدت مخالف اند، نخبه هستند… آنها خشونت خاص خودشان را می سازند و بعد دیگران را سرزنش می نمایند. آنها نژادپرست واقعی و برای کشور ما خیلی بد هستند!

صبح روز آدینه هم رئیس جمهور آمریکا نیم ساعت مقابل کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت کرد و اتهامات مشابهی را به صنعت سینمای آمریکا وارد کرد: وقتی درباره نژادپرست حرف می زنیم، هالیوود نژادپرست است. آنها با اینجور فیلم هایی که می سازند برای کشور ما خیلی خطرناک اند. کاری که هالیوود می نماید، برای کشور ما بسیار زیان بار است.

ترامپ از فیلم شکار نام نبرد اما به نوشته ورایتی او به شکل معمول اصطلاح نژادپرست را برای حمله به سفیدپوستان به کار می برد و پیش از این اتهام نژادپرستی را به چهره های هنری سیاهپوست مانند اسپایک لی و تاویس اسمایلی نسبت داده بود.

رئیس جمهور آمریکا بعد از دو حادثه تیراندازی اخیر به شدت تحت فشار است. مهاجمی که در ال پاسو از شهرهای ایالت تگزاس به سمت مردم در یکی از شعبه های فروشگاه والمارت آتش گشود، بیانیه ای منتشر نموده بود و عمل خود را واکنش به تهاجم لاتین تبارها به تگزاس توصیف نموده بود. اصطلاح تهاجم بارها از سوی ترامپ درباره مهاجران به آمریکا تکرار شده است.

ترامپ همچین اخیرا درباره چهار عضو آفریقایی تبار مجلس نمایندگان گفته بود که آنها یک گروه نژادپرست دردسرساز هستند که بهتر است به کشورهای خود برگردند.

9417

منبع: آی سینما

به "انتقاد تند دونالد ترامپ: هالیوود نژادپرست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند دونالد ترامپ: هالیوود نژادپرست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید