اینتل می گوید توسعه تراشه های 10 نانومتری متوقف نشده است

در چند سال گذشته اینتل برای فراوری انبوه نسل جدید تراشه های 10 نانومتری تحت عنوان Cannon Lake دچار مشکل شده است. این سری تراشه ها در ابتدا قرار بود در سال 2016 معرفی شوند. هر بار فراوری انبوه آن ها به تاخیر افتاده و مدتی پیش اینتل اعلام نمود که عرضه آن ها از سال 2019 شروع خواهد شد.

اینتل می گوید توسعه تراشه های 10 نانومتری متوقف نشده است

اما روز گذشته سایت SemiAccurate مدعی شد که اینتل توسعه این تراشه های را متوقف نموده است. اما شرکت اینتل خیلی سریع این خبر را تکذیب کرد و سخنگوی این شرکت اظهار داشت که توسعه این تراشه ها همچنان ادامه دارد و آن ها نمی خواهند فراوری انبوه سری تراشه های Cannon Lake را متوقف نمایند.

در آخرین گزارش مالی اینتل آمده بود که تراشه های این شرکت در سال 2019 روانه بازار می شوند. در کنار این تاخیرها، باید به گزارش هایی اشاره کنیم که اپل از سال 2020 می خواهد تراشه های اینتل را از کامپیوترهای مک خود حذف کند و در حذف از تراشه های انحصاری خود استفاده کند. همچنین بر اساس گزارش ها، اینتل توانسته مایکروسافت را متقاعد کند که به جای تراشه های مبتنی بر معماری ARM، برای نسل جدید سرفیس پرو همچنان از محصولات اینتل استفاده کند. سال 2018 سال چندان خوبی برای این شرکت نبوده و به عنوان مثال می توانیم به ماجرای حفره امنیتی Meltdown و Sepctre در تراشه های اینتل و خروج ناگهانی مدیرعامل این شرکت اشاره کنیم. با توجه به اینکه رقبای اینتل روزبه روز قدرتمندتر می شوند، این شرکت همچنان مشغول کوشش برای تسلط در این بازار شلوغ است.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "اینتل می گوید توسعه تراشه های 10 نانومتری متوقف نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینتل می گوید توسعه تراشه های 10 نانومتری متوقف نشده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید