به دلیل افشای ای میل مشتریان؛ آمازون کارمندش را اخراج کرد

به گزارش وبلاگ دانیال، شرکت آمریکایی آمازون یکی از کارمندانش را به دلیل نقض حریم خصوصی مشتریان این شرکت اخراج کرد.

به دلیل افشای ای میل مشتریان؛ آمازون کارمندش را اخراج کرد

به گزارش وبلاگ دانیال، به نقل از وب سایت سی نت، با توجه به آنکه حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی و اینترنت بیش از پیش اهمیت به سزایی یافته است، شرکت های تکنولوژی و شبکه های اجتماعی نیز به نظر می رسد که تمرکز و توجه بخصوصی به این امر دارند تا انگشت اتهام دولت مردان و سیاست مداران در رده های بالای قضایی و امنیتی به سمت و سوی آن ها نشانه نرود و موجب دردسر و رسوایی این شرکت های خوش آوازه و بزرگ نگردد.

حالا به تازگی اخباری منتشر گردیده که نشان می دهد شرکت آمازون که بزرگ ترین شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیکی و خرده فروشی آنلاین در دنیا محسوب می گردد، یکی از کارمندانش را به دلیل افشای اطلاعات شخصی مشتریان این شرکت اخراج نموده است.

سخنگوی آمازون با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام نموده است که کارمند مذکور ثالث آدرس ای میل مشتریان آمازون را در اختیار یکی از فروشندگان شخص ثالث قرار داده بوده است که این کار خلاف قوانین این شرکت در رابطه با حفظ حریم خصوصی مشتریان و کاربران به شمار می رود و همین کار نیز درنهایت به اخراج وی از آمازون منجر شد.

وی در ادامه این بیانیه همچنین افزوده است: آمازون با تمامی افرادی که آدرس ای میل و پست الکترونیکی شان تماس گرفته و آن ها را از مشکل مربوطه باخبر ساخته است.

گفتنی است که تنها آدرس ای میل مشتریان در اختیار یکی از فروشندگان قرار گرفته و اطلاعات شخصی و هویتی آن ها هم چنان محفوظ مانده است.

این شرکت در اقدام بعدی خود، شرکت مذکور و فروشنده شخص ثالثی که از کارمند آمازون آدرس پست الکترونیکی مشتریان را گرفته بود را نیز از فعالیت و فروش محصولاتش در پلت فرم وب سایت آمازون محروم و مسدود نموده است.

به گفته کارشناسان حوزه فناوری و امنیت سایبری، این اقدام و پاسخ محکم شرکت آمازون به معنای حفاظت سرسختانه و متعهدانه از حریم خصوصی کاربران تلقی می گردد و به مشتریان آمازون این اطمینان خاطر را می دهد تا با خیال آسوده به خریداری از محصولات به فروش رفته برروی وب سایت آمازون بپردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "به دلیل افشای ای میل مشتریان؛ آمازون کارمندش را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دلیل افشای ای میل مشتریان؛ آمازون کارمندش را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید