تجهیز ناوشکن دماوند به سامانه های راداری پیشرفته

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ناوشکن دماوند به سامانه های راداری پیشرفته ای مجهز شده که دست یابی به اهداف دور دست را برای آن میسر می نماید.

تجهیز ناوشکن دماوند به سامانه های راداری پیشرفته

به گزارش گروه دفاعی و امنیتی خبرگزاری فارس، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم افتتاح مسابقات غواصی بین المللی نظامی 2019 که در جزیره کیش برگزار گردید، درباره الحاق ناو شکن دماوند به ناوگان نداجا گفت: ما سال جاری الحاق ناوشکن دماوند در ناوگان شمال نیروی دریایی را خواهیم داشت.

وی اضافه نمود: این ناوشکن به طور کامل احیا شده و این کار در مدت 18 ماه اجرا شده است. تمامی ایراداتی که در نمونه های قبلی این ناوشکن وجود داشته در ناوشکن دماوند رفع شده است. این ناوشکن به سامانه های راداری پیشرفته ای مجهز شده که دست یابی به اهداف دور دست را برای آن میسر می نماید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: این ناوشکن به تسلیحات جدیدی مجهز شده و در حال پیش بینی برای تجهیز ناوشکن دماوند به پرتابگر عمودی موشک هستیم.

دریادار خانزادی توضیح داد: این روند در ناوگان جنوب نداجا هم در حال اجرا است. ما سال جاری در ناوگان جنوب نداجا الحاق ناوشکن دنا و یک فروند ناو موشک انداز را خواهیم داشت به انضمام یک فروند ناو مین شکار جدید که به تجهیزات نوین برای شکار مین ها در سطح و زیر سطح دریا مجهز است. علاوه بر این یک هاورکرافت را هم به صورت کاملا بومی ساخته ایم که امیدواریم در هفتم آذرماه شاهد الحاق این هاور کرافت باشیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "تجهیز ناوشکن دماوند به سامانه های راداری پیشرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز ناوشکن دماوند به سامانه های راداری پیشرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید