ترکیه طی 24 ساعت آینده عملیات خود را در شمال سوریه آغاز می کند

به گزارش وبلاگ دانیال، یک نشریه آمریکایی گفت مقامات این کشور گفته اند که ترکیه طی 24 ساعت آینده عملیات نظامی گسترده خود در شمال سوریه را آغاز خواهد کرد.

ترکیه طی 24 ساعت آینده عملیات خود را در شمال سوریه آغاز می کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دانیال، مقامات آمریکایی اواخر روز سه شنبه خبر دادند آن ها انتظار دارند که ترکیه عملیات گسترده خود در شمال سوریه را طی 24 ساعت آینده آغاز کند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا به نشریه فارین پالیسی اعلام کرد که مقامات ترکیه ای به سفارت آمریکا اعلام کرده اند که عملیات خود را طی یک روز آینده آغاز خواهند کرد.

در پی انتشار اخباری از استقرار تجهیزات نظامی و نظامیان ترکیه در مرز شمالی سوریه، کاخ سفید اخیراً در بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن نه از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه حمایت می کند و نه در آن مشارکت یا مداخله می کند.

روز یکشنبه به دنبال اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مبنی بر احتمال حمله قریب الوقوع به کرد های سوریه، تصاویری از استقرار تجهیزات نظامی و نیرو های این کشور در مرز سوریه منتشر شد.

بعد از آن نیز اردوغان طی تماس تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره یجاد منطقه امن در شمال سوریه مصاحبه کرد

کاخ سفید بعد از گفت وگوی تلفنی رؤسای جمهور ترکیه و آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا نه از عملیات (نظامی ترکیه در شمال سوریه) حمایت می کند و نه در آن مشارکت می کند و نیرو های آمریکا، خلیفه منطقه ای داعش را شکست داده اند و دیگر در این منطقه نخواهند بود.

مقصود آمریکا از این منطقه نوار شمالی سوریه است که ترکیه قصد دارد علیه عناصر کُرد عملیات نظامی انجام دهد.

دمشق به طور مداوم از تمامی تلاش های مشترک ترکیه و آمریکا و همچنین اقدامات یکجانبه در خاک سوریه بعنوان نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه انتقاد کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترکیه طی 24 ساعت آینده عملیات خود را در شمال سوریه آغاز می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه طی 24 ساعت آینده عملیات خود را در شمال سوریه آغاز می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید