خرید آنلاین پوشاک به شیوه مدرن در دیجی استایل

ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک به انتها رسید و در روز آخر آقای سعید محمدی از بنیانگذاران خبرنگاران و دیجی استایل و آقای شابختی بازرس اتحادیه پوشاک میهمانان غرفه خبرنگاران در نمایشگاه پوشاک بودند. غرفه دیجی استایل در این نمایشگاه قرار بود صاحبان برندها را با خرید آنلاین پوشاک بیشتر آشنا کند.

خرید آنلاین پوشاک به شیوه مدرن در دیجی استایل

نمایشگاه پوشاک با حضور برندهای متعدد ایرانی برای آشنایی صاحبان برندها با هم و معرفی آنها به تجار خارجی برگزار گردید.

با سعید محمدی درباره اهداف دیجی استایل از ابتدا و در نمایشگاه پوشاک صحبت کردیم. محمدی در پاسخ به این سوال که چطور شد خبرنگاران تصمیم گرفت در یک پلتفرم جدید فروشگاه آنلاین دیجی استایل را پایه ریزی کند و آیا کشش بازار باعث این تصمیم شد، گفت: جواب این سوال خیلی ساده نبود. سال 95 یا 94 که ما به این موضوع فکر می کردیم که خبرنگاران در زمینه تامین پوشاک هم وارد گردد. تقریبا یک سالی به این موضوع فکر کردیم که با چه استراتژی وارد بازار شویم. یکی از مهم ترین سوالات هم این بود که این محصولات جدید را در خود خبرنگاران بیاوریم یا یک برند جداگانه در تجارت الکترونیکی برایش بگذاریم. هر دو گزینه هم توسط برخی از مهم ترین پلتفرم های تجارت الکترونیکی مثل آمازون یا فیلیپ آرت و مینترا. به همین دلیل جواب قطعی و مشخصی برای تایید یکی از گزینه ها وجود نداشت. هر دو امکان موفقیت داشتند با این تفاوت که بستگی به این داشت که برند اصلی پذیرای مد و فشن است یا نه.

طبق گفته های محمدی از آنجایی که مخاطبان خبرنگاران بیشتر مصرف کنندگان وسایل تکنولوژی بودند و گروه مردان بین 20 تا 30 سال مخاطبان را در برمی گرفت احتمال داشت جا انداختن مد میان شان کار سختی باشد. و به همین دلیل تصمیم گرفته شد که برای آغاز، گروه پوشاک جدا از خبرنگاران باشد.

به گفته محمدی حتی سر انتخاب اسم دیجی استایل هم گزینه های متعددی روی میز بود. از جمله اینکه نام کامل خود خبرنگاران درج گردد یا نه. ولی باز هم به دلیل تصویر ذهنی که از برند خبرنگاران بود تصمیم گرفته شد نام کامل خبرنگاران نباشد به این صورت که فرض گردد سایت جدید فرزند خبرنگارانست بلکه به شکل یک سایت خواهر و برای اینکه از ابتدا برندسازی و دادن اعتبار برای یک نام جدید کار دشواری بود نام دیجی استایل را به خودش گرفت.

دیجی استایل تقریبا یک سال بعد از شکل گیری اش آغاز به حمایت از برندهای ایرانی کنار مارک های خارجی کرد. محمدی درباره این اتفاق گفت: فکر می کردیم که شاید ایجاد یک پلتفرم تجارت الکترونیک با محوریت فقط پوشاک ایرانی نتواند مخاطب لازم را جلب کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم با کنار هم قرار دادن برندهای ایران و خارجی فضای رقابتی به وجود بیاوریم. اول برندهای خارجی را که توانستیم آوردیم و وقتی فضا آماده شد سراغ برندهای خوب ایرانی رفتیم که استانداردهای لازم را دارند. حالا کاربری که آمده و به صورت پیش فرض شاید فقط کالای خارجی می خرید با کالاهای ایرانی باکیفیت هم روبه رو می گردد و گزینه های انتخابش زیاد می گردد.

محمدی دلیل عضو شدن دیجی استایل در اتحادیه پوشاک را آشنایی افراد حاضر در این اکوسیستم با دیجی استایل و فروش آنلاین و جلب اعتماد آنها دانست. چون اکوسیستم سنتی ممکن است تجارت الکترونیکی را خیلی نشناسد و نسبت به آن احساس خطر یا دافعه کند. به همین دلیل دیجی استایل در اتحادیه پوشاک عضو شده تا دغدغه های حاضران در این صنعت را بشنود و همکاری ها بین شان شکل بگیرد.

مهمان دیگر غرفه خبرنگاران و دیجی استایل منصور شابختی، بازرس اتحادیه پوشاک بود که سال هاست خودش در زمینه فراوری پوشاک و به خصوص بافت فعال است. شابختی در زمینه حضور دیجی استایل و خبرنگاران در نمایشگاه پوشاک گفت: فعالان حاضر در اکوسیستم پوشاک باید بیشتر با دیجی استایل و کارش آشنا شوند. هنوز برایشان جدید است. گرچه فروش آنلاین پوشاک وجود دارد اما چون سیستم فروش دیجی استایل بدون حضور فروشگاه فیزیکی است احتمالا برایشان هنوز تازگی دارد. اما حضور دیجی استایل در نمایشگاه اتفاق خوبی بود و قدم بزرگی در این زمینه برداشته شد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "خرید آنلاین پوشاک به شیوه مدرن در دیجی استایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید آنلاین پوشاک به شیوه مدرن در دیجی استایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید