خوراکی هایی که زنان را در برابر سرطان سینه ایمن می نماید

به گزارش وبلاگ دانیال، یک تحقیق جدید بیانگر آن است که مصرف مرغ به جای گوشت قرمز، سوسیس و کالباس می تواند خطر بروز سرطان سینه را کاهش دهد.

خوراکی هایی که زنان را در برابر سرطان سینه ایمن می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ دانیال به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید نشان داده است، خوردن مرغ به جای استیک و کالباس باعث کاهش قابل توجه ریسک بروز سرطان سینه در زنان می گردد.

این پژوهش تأکید می نماید، زنانی که گوشت قرمز زیاد مصرف می نمایند، 23 درصد بیشتر احتمال ابتلا به سرطان سینه را دارند.

به گفته کارشناسان، افرادی که مرغ مصرف می نمایند 15 درصد کمتر در معرض خطر بیماری تهاجمی قرار دارند، این درحالیست که مصرف گوشت قرمز با ابتلا به سرطان مرتبط است.

مطالعه موسسه ملی سرطان ایالات متحده رژیم های غذایی بیش از 42 هزار زن را آنالیز نموده و آنها را به مدت هشت سال تحت نظر خود قرار داده است.

کسانی که گوشت قرمز بیشتری مصرف نموده بودند، تقریباً یک چهارم بیشتر از کسانی که کمترین مصرف را داشتند، دچار سرطان سینه شده بودند.

تعیین شده است که گوشت قرمز حاوی ترکیبات ایجاد نماینده سرطان است، در حالی که طیور با فعالیت کم جهش زایی مرتبط است، استرس را کاهش می دهد و کمتر باعث آسیب به DNA می گردد.

دیل سندلر، نویسنده مطالعه گفت: گوشت قرمز به عنوان یک سرطان زای احتمالی شناخته شده است.

وی تأکید می نماید: مطالعه ما شواهدی را ارائه داده که براساس آن اگر مرغ جایگزین گوشت قرمز گردد ممکن است باوجود اینکه یک تغییر ساده است اما کاهش بروز سرطان سینه را در پی داشته باشد.

آمارها بیانگر آن است که یک زن از هر هشت زن در ایالات متحده و انگلیس در یک دوره از زندگی ابتلا به سرطان سینه را تجربه می نمایند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "خوراکی هایی که زنان را در برابر سرطان سینه ایمن می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی هایی که زنان را در برابر سرطان سینه ایمن می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید