دستگیری 20 شکارچی غیر مجاز در اصفهان

به گزارش وبلاگ دانیال، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: 20 متخلف شکار و صید دریک ماهه گذشته در زیستگاه ها و منطقه ها حفاظت شده استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری 20 شکارچی غیر مجاز در اصفهان

به گزارش از ، مرتضی جمشیدیان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: 13 تخلف شکار و صید اردیبهشت امسال در استان اصفهان رخ داد که 2 سلاح مجاز گلوله زنی وساچمه زنی از متخلفان کشف و ضبط شد.

او صید غیر مجاز آبزیان را 140 مورد نام کرد و گفت: در این مدت همچنین با 9 مورد شکار غیرمجاز پستانداران، 4 مورد زنده گیری پرندگان و یک مورد زنده گیری پستانداران برخورد قانونی شد.

جمشیدیان تعداد شروع به شکار متخلفان شکار و صید شناسایی شده را 2 فقره نام کرد و اضافه کرد: در این مدت ادوات و وسایل شکار و صید شامل 2 دستگاه دوربین چشمی، یک دستگاه موتور برق، 460 دام زنده گیری پرنده، 7 تیر فشنگ ساچمه، یک جلد قطار فشنگ، 3 چاقو، 9 تیر فشنگ گلوله زنی کشف شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: در این مدت به 86 مورد نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیر زنده شامل 23 قطعه قرقاول، 2 قطعه فلامینگو و پرندگانی همچون یک قطعه قو، 2 قطعه تنجه، 3 قطعه آنقوت، یک قطعه فیلوش، 3 قطعه گیلار، 2 اردک تاجدار، یک قطعه غاز پیشانی سفید، 3 قطعه کله سبز، 2 قطعه خوتکا، 3 قطعه اردک رسیدگی شد.

استان اصفهان دارای یک اثر طبیعی ملی، سه پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، 11 منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین المللی است.

منطقه ها حفاظت شده و شکار ممنوع استان اصفهان پشتوانه حفاظت از ذخایر طبیعی کشور محسوب می شود و هرگونه برداشت و شکار در آن ها ممنوع است.

منبع:ایرنا

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دستگیری 20 شکارچی غیر مجاز در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 20 شکارچی غیر مجاز در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید