رزمایش نظامی روسیه، ایران و سوریه در غرب دیر الزور

به گزارش وبلاگ دانیال، ارتش سوریه از روز سه شنبه رزمایش های نظامی مشترکی با نیروهای روسیه و ایران در غرب دیر الزور برگزار می کند که شامل پرواز هواپیماها و شلیک موشک ها می شود.

رزمایش نظامی روسیه، ایران و سوریه در غرب دیر الزور

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دانیال، روزنامه الوطن سوریه از رزمایش مشترک ارتش سوریه با نیروهای روسیه و ایران در غرب دیر الزور خبر داد و نوشت، این تحولات با اتفاقاتی همراه شده که اخیرا در آستانه تکمیل قریب الوقوع پرونده ادلب شکل می گیرند از جمله افزایش تدریجی تنش ها در مناطق شمال و شمال شرق دیر الزور و اقدامات نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) برای تحریک ابزارهای خودشان در این منطقه و تجاوز به مقرهای ارتش سوریه و نیروهای همپیمانشان در منطقه.

الوطن اضافه کرد، این تحولات با خیزش های مردمی علیه قسد و اشغالگری آمریکا در بیشتر مناطق تحت اشغالش همزمان می شود و مشارکت کنندگان در تظاهرات های اعتراضی، اخراج شبه نظامیان قسد، انتها اشغالگری آنها و بازگشت این مناطق تحت حاکمیت دولت سوریه را خواستار می شوند.

رسانه های الکترونیکی گزارش دادند که شبکه های اجتماعی طرفدار دولت سوریه تصاویری از رزمایش های نظامی مشترک ارتش سوریه، روسیه و ایران در غرب دیرالزور منتشر کردند.

این رسانه ها به نقل از صفحه مرکز اطلاع رسانی دیر الزور- وابسته به معارضان- در فیسبوک، گزارش دادند: رزمایش های نظامی ارتش، روسیه و ایران در حومه غربی دیر الزور آغاز شده است... ارتش رزمایش های نظامی با مشارکت نیروهای روسیه در مناطق حضورش در غرب فرات برگزار می کند.

به نوشته این صفحه، این رزمایش ها شامل پرواز هواپیماها و شلیک موشک ها در مناطقی محدود در حومه غربی دیر الزور می شود.

برای نخستین بار است که ارتش سوریه، ایران و روسیه رزمایش های نظامی در استان دیرالزور برگزار می کنند. این رزمایش چند روز ادامه خواهد داشت و در مناطق تحت کنترل ارتش در حومه غربی این استان برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رزمایش نظامی روسیه، ایران و سوریه در غرب دیر الزور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش نظامی روسیه، ایران و سوریه در غرب دیر الزور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید