روش آسان برای آب کردن شکم

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران معتقد است: وکیوم شکمی (نگه داشتن شکم به سمت داخل) حرکت ورزشی مناسبی برای کوچک کردن شکم و تقویت عضلات درونی و جلوگیری از افتادگی دیواره شکم است.

روش آسان برای آب کردن شکم

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، حسین سعادت مهر در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش وزن و چاقی مسئله ای است که این روزها خیلی افراد را درگیر نموده تا جایی که فرد به خاطر اضافه وزن به بیماری های مختلفی دچار می گردد و یا نمی تواند بسیاری از کارهایی که دوست دارد را به خاطر اضافه وزنش انجام دهد. یکی از نواحی که چربی زیادی در آن تجمع پیدا می نماید شکم است که شکل ظاهری زشتی برای فرد ایجاد می نماید و باعث مشکلاتی مثل لوردوز کمری و کمردرد می گردد.

وی گفت: فردی که وزنش زیاد است و چاقی شکمی دارد پس از مدتی به علت برآمدگی بیش از حد شکم، دچار لوردوز کمری (گودی کمر) می گردد و دیواره شکم شل و افتاده خواهد شد. خیلی افراد بهانه می آورند که چون وقت ندارند نمی توانند ورزش نمایند، در حالی که روش هایی وجود دارد که با انجام آن روش ها می توانید در هر زمان و مکانی عضلات درونی شکم خود را تقویت و از افتادگی دیواره شکم جلوگیری کنید.

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران اضافه نمود: وکیوم شکمی (نگه داشتن شکم به سمت داخل) حرکت ورزشی است که در حین انجام آن باید عضلات داخلی شکم را منقبض کنید. البته در حین انجام حرکت وکیوم شکمی نیز ماهیچه عرضی شکم منقبض می گردد. برای انجام حرکت وکیوم شکم می توانید حالت های مختلفی را به صورت ایستاده، نشسته، خوابیده و چهار دست وپا انجام داد.

وی گفت: برای انجام وکیوم شکمی همواره سعی کنید در هر حالتی که هستید شکم را به سمت داخل نگه دارید. بعضی اوقات 10 مرتبه شکم را به داخل بکشید کمی مکث و دوباره رها کنید این حرکت را می توانید چندین بار در طول روز انجام دهید. همچنین شب ها قبل خواب نیز 3 مرتبه و هر دفعه 10 بار شکم را به داخل بکشید و گودی کمرتان را به زمین بچسبانید در حین انجام این حرکت بهتر است زانوها خم و کف پا روی زمین باشد، انجام این تمرین ضمن تقویت عضلات شکم در برطرف گودی کمر نیز مؤثر است. صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب نیز دوباره این کار را تکرار کنید.

سعادت مهر گفت: اجرای وکیوم کامل شکم در طول روز می تواند تأثیر تمرین را بیشتر کند به این صورت که شکم را به سمت داخل بکشید و نفستان را تا جایی که می توانید خارج کنید و تا حد امکان صبر کنید و سپس شکم را رها و نفس بکشید، اجرای حرکت وکیوم کامل چند بار در طول روز کافی است و احتیاجی به تکرار بالا به ویژه در اوایل کار نیست.

وی درباره فواید این تمرین اضافه نمود: انجام وکیوم شکمی سبب تقویت عضلات عمقی شکم، جلوگیری از افتادگی دیواره شکم، پیشگیری از لوردوز کمری، بهبود وضعیت آناتومیکی است. در بعد روانی نیز چون در طول روز در حال اجرا آن هستیم و توجه به کوچک شدن شکم داریم میل به خوردن غذاهای مضر در ما کمتر خواهد شد.

سعادت مهر توضیح داد: وکیوم شکمی را بدون احتیاج به وسایل ورزشی، بدون هزینه و در هر شرایط و مکانی می توان انجام داد. این تمرین هیچ گونه خطر و آسیبی به بدن نمی رساند. البته اجرای این حرکت برای بانوان باردار و افراد دارای فشار خون ممنوع است.

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران در انتها گفت: برای دریافت نتیجه بهتر در کنار انجام این تمرین باید برنامه غذایی استاندارد داشته باشید تا بتوانید حداکثر نتیجه را بگیرید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روش آسان برای آب کردن شکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش آسان برای آب کردن شکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید