رونمایی تسلا از خودروی برقی شاسی بلند

به گزارش وبلاگ دانیال، شرکت تسلا سازنده خودروهای برقی از تولید یک مدل شاسی بلند به نام مدل وای خبر داده است. البته شاسی این خودرو مشابه با خودروی برقی مدل 3 است.

رونمایی تسلا از خودروی برقی شاسی بلند

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، شرکت تسلا سازنده خودروهای برقی از تولید یک مدل شاسی بلند به نام مدل وای خبر داده است. البته شاسی این خودرو مشابه با خودروی برقی مدل 3 است.

الون ماسک مدیرعامل تسلا در مورد این خودرو گفته است: مدل یادشده ده درصد بزرگتر از دیگر خودروهای شاسی بلند است. از همین رو مدل وای در مقایسه با دیگر خودروهای شاسی بلند هم ده درصد بزرگتر بوده و البته از نظر حجم و تعداد باتری با دیگر خودروهای برقی مشابه تفاوتی ندارد.

تسلا قرار است ده روز دیگر در مورد قیمت این خودرو به طور دقیق تر اطلاع رسانی کند. اگر قرار باشد مدل وای حدود ده درصد گران تر از خودروی مدل 3 تسلا باشد می توان حدس زد که قیمت آن در حدود 38500 دلار باشد.

قرار است این خودرو هم مجهز به موتور V3.0 بوده و از قابلیت شارژ سریع برخوردار باشد. اما هنوز تسلا در مورد این موضوع جزئیات بیشتری اعلام نکرده است. گفتنی است تسلا قصد دارد در روز چهارشنبه یک مرکز شارژ سریع را هم افتتاح کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "رونمایی تسلا از خودروی برقی شاسی بلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی تسلا از خودروی برقی شاسی بلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید