فعالیت هزار ماما در گلستان، ابتلای 120 ماما به کرونا

به گزارش وبلاگ دانیال، مسئول امور مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت : در این استان بیش از یک هزار ماما در بخش دولتی فعالیت می نمایند .

فعالیت هزار ماما در گلستان، ابتلای 120 ماما به کرونا

به گزارش خبرنگار از ، عصمت خنیا مسئول امور مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: از این تعداد 600 نفر در بخش بهداشت شامل مراکز بهداشت و خانه های بهداشت و 400 نفر دیگر در بخش درمان یعنی در بیمارستان ها و دیگر مراکز درمانی فعالیت می نمایند.

او اضافه نمود: بعلاوه یک هزار ماما هم در بخش خصوصی مانند مطب های شخصی و کار به صورت خصوصی فعالیت می نمایند.

این مقام مسئول از ابتلای 120 ماما در 15 ماه گذشته به کرونا اطلاع داد و اضافه نمود: متاسفانه یکی از همکاران ما که در بخش خصوصی فعالیت می کرد سال گذشته جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داد.

مسئول امور مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه تعداد جمعیت ماما ها در استان با جمعیت متناسب نیست اضافه نمود: ما در این شاخص از استاندارد های دنیای فاصله زیادی داریم.

نقش ماما ها در نجات جان مادران و نوزادان در هنگام وضع حمل و آگاهی رسانی در هنگام گذر از برهه های حساس زندگی نشان از اهمیت این حرفه برای حفظ بقای نسل آینده دارد.

5 می، که سال جاری با 15 اردیبهشت مصادف شده روز دنیای ماماست، روزی که سازمان ملل متحد این روز را به پاس قدردانی از این شغل مهم در سراسر دنیا جشن می گیرد تا اهمیت صندلی ماما ها را متذکر گردد.

انتهای پیغام /ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فعالیت هزار ماما در گلستان، ابتلای 120 ماما به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت هزار ماما در گلستان، ابتلای 120 ماما به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید