مومنی: استقلال گاف بزرگی داد، فکری پاسخی به سؤال خبرنگار نداشت

به گزارش وبلاگ دانیال، پیشکسوت باشگاه استقلال اعتقاد دارد سرمربی آبی پوشان به این دلیل نشست خبری بعد از ملاقات با سپاهان را ترک کرد که پاسخی برای تغییر متعدد ترکیب تیمش نداشته است.

مومنی: استقلال گاف بزرگی داد، فکری پاسخی به سؤال خبرنگار نداشت

محمد مومنی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ دانیال، درباره شکست 2 بر صفر استقلال مقابل سپاهان اصفهان گفت: استقلال جایی که باید تثبیت شده بازی می کرد، چنین اتفاقی را رقم نزد و سه امتیاز را به خاطر اتفاقات و عدم هوشیاری بازیکنان از دست داد. سپاهان تیمی خوب و قابل احترام است، اما بازیکنان استقلال تمرکز لازم را نداشتند و فشاری که از قبل برای آنها طراحی شده بود، به تیم صدمه زد. در حالی که سپاهان برای صدرنشینی باید پیروز می شد، استقلال می توانست بازنده نباشد.

استقلال می توانست مدبرانه تر وارد زمین گردد اما کم تجربگی کرد

وی با اشاره به اینکه آبی پوشان با یک تساوی هم می توانستند موقتاً صدرنشین بمانند، توضیح داد: استقلال برای تداوم صدرنشینی خود می توانست به یک امتیاز قانع باشد و مدبرانه تر وارد زمین گردد. فکر می کنم دوستان کم تجربگی کردند. حاشیه های هفته گذشته خیلی روی بازیکنان استقلال که هنوز پخته نشده اند، مؤثر بود. ریکاوری در طول هفته آسان است و نمی توانید ببازید و بگویید روی اتفاقات شکست خوردیم.

نتیجه نگرفتن به خاطر عدم دریافت مطالبات یک توجیه است

پیشکسوت باشگاه استقلال در این باره که شاگردان فکری می توانستند گلایه های خود از باشگاه را پس از ملاقات با سپاهان مطرح نمایند، بیان نمود: آنها می توانستند چنین کاری انجام دهند، اما بعد از بازی با نساجی مطالبی را بیان نمودند که به تیم لطمه زد. آنها گفتند پول ما را ندادند و تمرکز نداشتیم. حق فوتبالیست است که پولش را بگیرد و باشگاه هم می تواند بگوید پول شما را می دهم، اما سه امتیاز ما را بدهید. نتیجه نگرفتن تیم به خاطر عدم دریافت مطالبات یک توجیه است.

استقلال باید خودش را مقابل سپاهان تثبیت می کرد اما گاف بزرگی داد

مومنی با بیان اینکه پرداخت پول به آبی پوشان هم تضمینی برای کسب سه امتیاز نبود، اعلام کرد: بازیکنان می توانستند قبل از بازی بگویند اگر پول ما را ندهید، به اصفهان نمی رویم و پرداخت پول هم تضمین کسب سه امتیاز نبود. وقتی در کار خود تعصب ندارید و به مسائل دیگری وابسته هستید، چنین کاری می کنید. استقلال شاکله تیمی بسیار خوبی دارد و فکری زحمت می کشد. استقلال باید خودش را مقابل سپاهان تثبیت می کرد که گاف بزرگی داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ دانیال بخوانید. (کلیک کنید)

مربیان باید ظرفیت نقدها غیرمنصفانه را هم داشته باشند

وی در خصوص اینکه فکری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تغییرات زیاد ترکیب استقلال، سالن نشست خبری را ترک کرد، به وبلاگ دانیال گفت: ریکاوری تنها برای بازیکنان نیست و مربیان هم باید ریکاوری نمایند. مربیان هنگامی که به نشست خبری می فرایند، باید این ظرفیت را در خود ایجاد نمایند که نقدهای مختلف و نقدها بعضاً غیرمنصفانه را هم بشنوند. با این حال ارائه راه حل درست و صحبت منطقی می تواند نقدهای غیرمنصفانه را هم جوابگو باشد. خبرنگار از فکری پرسید چرا استقلال اینقدر تغییر دارد، اما باید بداند فکری هیچ وقت تمامی بازیکنان خود را در اختیار نداشته است.

فکری پاسخی به سؤال خبرنگار نداشت و نشست خبری را ترک کرد

پیشکسوت استقلال با اشاره به نقش مهم مدیر رسانه ای تیم در چنین اتفاقی گفت: مدیر رسانه ای باید به سرمربی بگوید چه پاسخی به سؤالات مختلف بدهد. اگر فکری می گفت می خواهد سیستم چرخشی داشته باشد یا می خواهد به بازیکنانش انگیزه بدهد، آن خبرنگار هم توجیه می شد. با این حال نقدها به سمت فکری آمد که او ظرفیت سؤال انتقادی را ندارد. کسانی که کنار سرمربی می نشینند، باید بزرگی استقلال را بدانند. متأسفانه فکری به این خاطر نشست خبری را ترک کرد که پاسخی نداشت. فکری نمی تواند در هر کاری نظر بدهد و افراد کنار او باید اطلاعات را در اختیارش بگذارند، اما به خودشان زحمت نمی دهند.

مرادمند، غلامی و یزدانی توقعات را برآورده نکرده اند

مومنی با انتقاد از نیمکت نشینان استقلال بیان نمود: با مدرک مربیگری B ایران نمی توان در استقلال که قهرمان آسیا بوده است، مربیگری کرد. دوران بازیگری تمام شد و الان دانش فنی در مربیگری مهم است. اختلاف تیم ها به یک گل یا یک امتیاز است. استقلال باید خیلی خوب و از بالا تا پایین ریکاوری گردد. تیم در دفاع خیلی مشکل دارد. مرادمند، غلامی و یزدانی نتوانسته اند توقعات را برآورده نمایند و رضاوند هم نمی داند بازیکنان دیگر به چه پاس هایی احتیاج دارند. استقلال در این دو پُست احتیاج به ترمیم دارد و اگر میلیچ بازنگردد، در دفاع چپ هم باید بازیکن جذب کند.

نادری بازی های پرسپولیس را در استقلال ارائه نکرده است

وی با انتقاد از محمد نادری اعلام کرد: بازیکنی که از پرسپولیس به استقلال آمده هم در پُست دفاع چپ به میدان می رود که بازی های او در تیم قبلی بسیار متفاوت بود. در بازی های آینده باید صلابت بیشتری داشته باشیم و این چالش ها را رفع کنیم. مسائل روانی مقابل سپاهان حرف اول را می زد. تعویض همزمان دو مدافع وسط نشان دهنده عدم اطمینان به آنهاست و اینکه رضایت کادر فنی جلب نشده. بازیکن استقلال باید سعه صدر زیادی داشته باشد و محتمل بود که نورافکن و سیاوش یزدانی چالش فیزیکی داشته باشند. متأسفانه بعضی بازیکنان استقلال هنوز به مرز پختگی نرسیده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مومنی: استقلال گاف بزرگی داد، فکری پاسخی به سؤال خبرنگار نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مومنی: استقلال گاف بزرگی داد، فکری پاسخی به سؤال خبرنگار نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید