ناراحتی شدید آذری از تصمیمات خودسرانه AFC، به فکر تدبیر ایرانی باشید خبرنگاران

به گزارش وبلاگ دانیال، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بیان اینکه تصمیمات کمیته امنیت کنفدراسیون فوتبال آسیا متناقض است گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا، ایمیل های ما را پاسخ نداد در حالی که درخواست النصر عربستان را 8 ساعته اجابت کرد.

ناراحتی شدید آذری از تصمیمات خودسرانه AFC، به فکر تدبیر ایرانی باشید خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ دانیال، سعید آذری مدیرعامل فولاد خوزستان در واکنش به خبر سایت عربی زبان کوره مبنی بر رد شدن اعتراض فولاد به میزبانی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا توضیحات زیر را ارائه داد:

*کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز چیزی به صورت رسمی اعلام نکرده است. شاید خبر این سایت، پیش داوری بوده باشد. AFC امروز و فردا تعطیل است و ما همچنان منتظر خواهیم بود. ظاهراً AFC دو سه هفته است که به ایمیل ها پاسخ نداده است. مشکل اساسی این است که چرا در تصمیمات کمیته امنیت AFC پارادوکس و تناقض وجود دارد

*دو سال پیش در تیم ذوب آهن بودم و مقرر شد میزبان النصر عربستان در شهر کربلای عراق باشیم. به فاصله 8 ساعت مانده به آن مسابقه، النصر به بهانه پرتاب راکت در کشور عراق که 100 کیلومتر با ورزشگاه فاصله داشت، آن مسابقه را لغو و بازی را به زمان و کشور دیگری موکول کرد. درخواست فعلی ما از AFC همین است. تا روز بازی فولاد ایران با العین امارات در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا چند روز باقی مانده است اما به درخواست ما پاسخی داده نمی گردد. چه ضمانتی وجود دارد که مسئله ای برای تیم فولاد در عربستان پیش نیاید؟ اگر اتفاقی رخ بدهد چه کسی جوابگو است؟

*تناقض در تصمیم گیری بین دو کشور ایران و عربستان چه چیزی را نشان می دهد؟ این موضوع سئوال برانگیز است. آیا چون ما ایران هستیم این بلاها سرمان می آید و این یک تصمیم صرفاً سیاسی است؟ اگر پاسخ درخواست ما را ندهند نشان دهنده این است که این AFC برای عربستان است نه قاره آسیا. چرا دو سال پیش و در بحث میزبانی ما در عراق، 8 ساعته پاسخ النصر عربستان را دادند اما الان چند روز است که پاسخ ایمیل ما را نمی دهند؟

*ما سه روز پیش درخواستمان را برای کنفدراسیون آسیا و روز گذشته به فدراسیون ایران فرستادیم. به نظرم فدراسیون فوتبال هم نباید منتظر ما می ماند. آنها از شرایط منطقه و درگیر بودن عربستان در حملات پهپادی آشنایی داشتند و باید همان موقع به میزبانی عربستان اعتراض می کردند. با این شرایط امید چندانی به تغییر میزبانی عربستان نداریم. هر موقع میزبانی بحرین در مسابقات انتخابی جام جهانی برای تیم ملی ایران جابجا شد، میزبان ما در لیگ قهرمانان آسیا هم تغییر می نماید.

*کاش یک بار برای همواره واژه کلیشه ای غیرت ایرانی را برای مسابقات فوتبال و بازیکنانمان کنار بگذاریم. چرا نباید با تدبیر ایرانی به جنگ این مسائل برویم. تا چه زمانی باید بار روانی این مسائل را روی دوش بازیکنان و مربیان بیاندازیم. امید دارم یک روز تدبیر ایرانی جایگزین کلمه غیرت ایرانی در فوتبال گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ناراحتی شدید آذری از تصمیمات خودسرانه AFC، به فکر تدبیر ایرانی باشید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناراحتی شدید آذری از تصمیمات خودسرانه AFC، به فکر تدبیر ایرانی باشید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید