نتایج اولیه کنکور دکتری 1400 تا اواسط هفته آینده اعلام می گردد

به گزارش وبلاگ دانیال، تهران (پانا) - نتایج اولیه آزمون دکتری(Ph.D) سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تا اواسط هفته آینده اعلام خواهد شد.

نتایج اولیه کنکور دکتری 1400 تا اواسط هفته آینده اعلام می گردد

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود که نتایج اولیه آزمون دکتری(Ph.D) سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تا اواسط هفته آینده به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد و داوطلبان از هفته اول اردیبهشت می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

آزمون دکتری(Ph.D) سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی روز آدینه 15 اسفند ماه سال 99 در حوزه های امتحانی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردید و تعداد 185 هزار و 69 نفر برای شرکت در آزمون دکتری ثبت نام نموده اند که 45 درصد زن و 55 درصد آنها مرد هستند و که طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد ثبت نام نمایندگان نسبت به سال گذشته تعداد 5365 نفر بیشتر است.

طبق اعلام مسئولان، حدود 12 هزار داوطلب در دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی پذیرفته شوند. همچنین حدود 12 هزار داوطلب نیز در آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400 پذیرفته خواهند شد. بنابراین به طور کلی حدود 25 هزار نفر از 185 هزار داوطلب دکتری در این آزمون وارد دانشگاه ها می شوند.

نتیجه اولیه آزمون دکتری سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در هفته آخر فروردین ماه جاری اعلام خواهد شد و داوطلبان از هفته اول اردیبهشت ماه انتخاب رشته خود را آغاز خواهند کرد.مصاحبه های تخصصی پذیرفته شدگان آزمون دکتری 1400 از اوایل خرداد ماه آغاز می گردد و به تدریج دو تا دو ماه و نیم ادامه دارد.

بیش از سه برابر ظرفیت داوطلب برای مصاحبه به دانشگاه ها و موسسات آموزشی معرفی می کنیم و بر اساس حدنصابی که دانشگاه ها مشخص می نمایند این معرفی آغاز می گردد. اما حدود 50 تا 55 هزار نفر داوطلب برای مصاحبه معرفی می شوند و 50 درصد نمره داوطلب براساس آزمون و 50 درصد نیز مصاحبه خواهد بود و با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مرحله اول معرفی و مرحله مصاحبه، حدنصاب نمره محاسبه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نتایج اولیه کنکور دکتری 1400 تا اواسط هفته آینده اعلام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج اولیه کنکور دکتری 1400 تا اواسط هفته آینده اعلام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید