نگرانی آمانو درباره افزایش تنش بر سر مساله هسته ای ایران

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نگرانی خود را نسبت به افزایش تنش ها بر سر مساله هسته ای جمهوری اسلامی ایران ابراز داشته است.

نگرانی آمانو درباره افزایش تنش بر سر مساله هسته ای ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از کارشکنی های مکرر ایالات متحده و کشورهای اروپایی امضا کننده توافق هسته ای، جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که دیگر به برخی از محدودیت های اعمال شده در توافق هسته ای پایبند نخواهد بود و اقدامات بیشتری را انجام خواهد داد.

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در یک سخنرانی گفت: من نگران افزایش تنش ها در خصوص مساله هسته ای ایران هستم. امیدوارم راهکارهایی پیدا شود تا تنش های اخیر از طریق گفتگو حل و فصل شود.

وی در ابتدای نشست امروز شورای حکام در شهر وین اتریش افزود: من درباره تنش ها بر سر مساله هسته ای ایران نگران هستم. همان طور که دائما تاکید داشته ام، تعهدات هسته ای در چارچوب برجام که توسط ایران اجرا شده، برای راستی آزمایی هسته ای لازم و لازم است.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: به همین دلیل، امیدوارم راهکارهایی پیدا شود که تنش های فعلی از طریق گفتگو کاهش یابد. لازم است ایران نیز تعهدات هسته ای خود در چارچوب برجام را به طور کامل اجرا کند. آژانس به راستی آزمایی عدم انحراف موارد اعلام شده در توافقنامه پادمان ها، ادامه خواهد داد. ارزیابی درباره عدم وجود مواد و فعالیت های هسته ای در ایران همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نگرانی آمانو درباره افزایش تنش بر سر مساله هسته ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی آمانو درباره افزایش تنش بر سر مساله هسته ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید