هشدار برادر ملک سلمان درباره پیوستن ریاض به ائتلاف دریایی آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از میدل ایست مونیتور، احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه عربستان اعلام نموده که اگر محمدبن سلمان ولیعهد این کشور قصد پیوستن به ائتلاف آمریکایی -انگلیسی برای مواجهه نظامی با ایران را داشته باشد، با این مساله مخالفت خواهد نمود.

هشدار برادر ملک سلمان درباره پیوستن ریاض به ائتلاف دریایی آمریکا

احمد بن عبدالعزیز همچنین خواهان وحدت در شورای همکاری خلیج فارس به جای همراهی با پروژه های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شد.

این شاهزاده سعودی تاکید می نماید که کسی نمی تواند او را از هشدار دادن نسبت به نتایج جنگ ویرانگر با ایران بخصوص که ریاض اکنون درگیر جنگ یمن است، باز دارد.

براساس این گزارش شاهزاده سعودی خواهان وحدت در شورای همکاری به جای همراهی با پروژه های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که منطقه را به سمت یک جنگ جدید پیش می برد، شد.

سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی از محمد بن سلمان خواسته است تا مانع ملاقات شاهزاده احمد با شاهزاده های دیگر نشود.

بر اساس این گزارش؛ شاهزاده سعودی با آزادی کامل میان ریاض و لندن تردد دارد و دومرتبه با برادرش ملک سلمان در امسال میلادی دیدار داشته است . او تاکید می نماید که کسی نمی تواند او را از هشدار دادن نسبت به نتایج جنگ ویرانگر با ایران بخصوص که ریاض اکنون درگیر جنگ یمن است، باز دارد.

این شاهزاده معارض سعودی از معدود شخصیت های سعودی است که می تواند مواضع خود را به شکل علنی و صریح اعلام کند.

بعضی منابع عربستانی گزارش دادند که وی از زمانی که به ریاض بازگشته است با وجود فشارهای ولیعهد عربستان، دیدار هایی را با شاهزاده های ارشد خاندان سعودی داشته است.

یک فراکسیون معارض سعودی در ماههای گذشته خواهان روی کار آمدن احمد بن عبدالعزیز در یک دوره انتقالی، برطرف محاصره قطر ، انتها دادن به جنگ یمن و آزادی زندانیان سیاسی با هدف خارج کردن عربستان از سیاست های اشتباه کنونی بن سلمان شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هشدار برادر ملک سلمان درباره پیوستن ریاض به ائتلاف دریایی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار برادر ملک سلمان درباره پیوستن ریاض به ائتلاف دریایی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید