همکاری و همدلی کشورهای مسلمان بحران های منطقه راپایان می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، سفیر اندونزی، اوکتاوینو علیمودین با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

همکاری و همدلی کشورهای مسلمان بحران های منطقه راپایان می دهد

در ابتدای این دیدار علی لاریجانی به روابط نزدیک دو کشور اشاره نمود و از اندونزی به عنوان کشوری مهم در دنیا اسلام یاد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سطح پایین همکاری های مالی- تجاری دو کشور گفت: علی رغم مناسبات بسیار خوب سیاسی پارلمانی تهران- جاکارتا، سطح همکاری های مالی متناسب با ظرفیت ها و توانمندی های دو کشور و مراودات سیاسی- پارلمانی خوب فی مابین نیست.

وی گفت: باید با کوشش مشترک سطح روابط مالی- تجاری را ارتقاء داد.

او در ادامه اضافه نمود: علی رغم استقبال کشورهای متعدد، ایران از سرمایه گذاری اندونزی در پروژه های نفت و گاز استقبال می نماید.

لاریجانی همچنین از توریسم و گردشگری و بخش صنعت به عنوان زمینه های مهم برای توسعه و گسترش روابط مالی دو کشور یاد کرد.

او در ادامه به بحران های منطقه و مسائل دنیا اسلام اشاره نمود و اضافه نمود: کشورهای مسلمان می توانند با همکاری و همدلی به حل این مسائل بپردازند و همکاری اندونزی و ایران در این بین می تواند بسیار موثر باشد.

سفیر اندونزی نیز در این دیدار، روابط دو کشور را بسیار خوب خواند و به سفرهای آینده رئیس جمهور و رئیس مجلس خلق مشورتی اندونزی به تهران اشاره نمود و گفت: این سفرها موجب گسترش همکاری ها و ارتقاء روابط در عرصه های مختلف خواهد شد.

وی در ادامه به همکاری های بسیار خوب مجالس دو کشور در سازمان ها و نهادهای منطقه ای اشاره نمود و گفت: مناسبات پارلمانی بخش بسیار مهمی از روابط محبت آمیز و برادرانه ایران و اندونزی می باشد.

سفیر اندونزی همچنین در ادامه از آمادگی کشورش برای توسعه مناسبات مالی با تهران به ویژه سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز و تقویت همکاری های تجاری و مراودات بخش خصوصی میان دو کشور یاد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "همکاری و همدلی کشورهای مسلمان بحران های منطقه راپایان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری و همدلی کشورهای مسلمان بحران های منطقه راپایان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید