هواوی برای کاهش شدید فروش گوشی های خود آماده می گردد

بعد از گذشت یک ماه از شروع تحریم آمریکا علیه هواوی این شرکت خود را برای کاهش 40 تا 60 درصدی فروش گوشی هایش در بازارهای جهانی آماده می نماید. به گزارش بلومبرگ، اگر وضعیت فروش آنر 20 در بازار دیگر کشورها مناسب نباشد، شاید فروش این گوشی در خارج از چین متوقف گردد.

هواوی برای کاهش شدید فروش گوشی های خود آماده می گردد

وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا با این اتهام که هواوی تهدیدی احتمالی برای امنیت ملی این کشور است، شرکت مذکور را در فهرست سیاه داد و این یعنی شرکت های آمریکایی فقط با اخذ مجوز از دولت می توانند با این شرکت همکاری داشته باشند. بعد از شروع تحریم، بنیان گذار و مدیرعامل هواوی خاطرنشان کرد که این تحریم فقط تاثیر اندکی در روند رشد این شرکت خواهد داشت.

اما گزارش بلومبرگ تصویری بسیار تاریک تری از وضعیت این شرکت ترسیم می نماید و بر اساس این گزارش، آنر 20 در تاریخ 21 ژوئن قرار است در فرانسه، بریتانیا و بخش هایی از اروپا عرضه گردد و اگر این گوشی نتواند آنچنان که باید و شاید توجه کاربران را جلب کند، هواوی این گوشی را از بازار خارج می نماید.

هواوی برای جبران بخشی از این ضربه شدید، میخواهد سال جاری نیمی از بازار گوشی های هوشمند چین را از آن خود کند. طبق جدیدترین گزارش منتشر شده، گوشی های هواوی 34 درصد از بازار چین را در اختیار دارند اما هواوی برای دستیابی به این هدف خود باید رقبای قدری مانند اوپو و ویوو را کنار بزند که هر دوی آن ها سخت مشغول دستیابی به سهم بیشتری از بازار چین هستند. در گزارش بلومبرگ آمده که هواوی با افزایش بودجه بازاریابی و افزایش کانال های توزیع می خواهد سهم بازار گوشی های خود را در چین افزایش دهد ولی بعضی از مدیران ارشد این شرکت می گویند که چنین هدفی چندان واقع گرایانه محسوب نمی گردد.

در این بین، تحریم هواوی برای شرکای تجاری این شرکت در زمینه تراشه ها مانند کوالکام، اینتل و Xilinx تاثیرات منفی داشته است. خبرگزاری رویترز گزارش داده که نمایندگانی از این شرکت ها مشغول مذاکره با وزارت بازرگانی آمریکا هستند تا به آن ها اجازه دهد در زمینه مواردی مانند تراشه ها به همکاری با هواوی ادامه دهند با این استدلال که این بخش ها نمی توانند امنیت ملی را تهدید نمایند.

منبع: TechCrunch

منبع: دیجیکالا مگ

به "هواوی برای کاهش شدید فروش گوشی های خود آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی برای کاهش شدید فروش گوشی های خود آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید