پایش مستمر تمامی داروخانه های فعال در شهرستان دیر

به گزارش وبلاگ دانیال، احمد آخوندی عصر شنبه در نشست مشترک با پزشکان داروساز فعال در شهرستان دیر اظهارکرد: توسعه خدمات دارویی یکی از اولویت های حوزه سلامت شهرستان دیر است و در این زمینه تمامی کوشش خود را به کار خواهیم گرفت.

پایش مستمر تمامی داروخانه های فعال در شهرستان دیر

وی اضافه نمود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات خوبی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در سطح کشور انجام گردیده است که در شهرستان دیر نیز توسعه کمی تعداد داروخانه ها و افزایش اقلام دارویی به همراه داشته است.

وی اضافه نمود: در تمامی شهرهای این شهرستان داروخانه مستقر بوده و مردم از خدمات آن بهره مند هستند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه 8 داروخانه و 5 پزشک داروساز در این شهرستان فعال اند گفت: نظارت و پایش از فعالیت داروخانه ها با تشکیل تیم بازرسی به طور مستمر انجام می گردد و در صورت مشاهده تخلف برابر مقررات برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی گفت:خوشبخاته وضعیت ارایه خدمات دارویی در شهرستان دیر مطلوب است و همکاران داروساز به نکات توصیه گردیده ، توجه و دقت کافی دارند.

آخوندی اضافه نمود: در این بازدیدها از چگونگی ارائه خدمات دارویی، حضور مسئول فنی، قیمت گذاری نسخ، شرایط نگهداری داروها، وضعیت ملزومات مصرفی پزشکی، نحوه کارکرد و نگهداشت تجهیزات پزشکی و تکریم ارباب رجوع و... در داروخانه ها مورد آنالیز قرار می گیرد.

وی توضیح داد:شهروندان عزیز در صورت احتیاج به هدایت و مشاهده هرگونه تخلف می توانند جهت گزارش دهی، ارائه هدایت و پاسخ به شکایات مردمی در حوزه غذا و دارو با سامانه مرکز اطلاع رسانی 190 به صورت 24 ساعته تماس حاصل نمایند.

شهرستان دیر با جمعیت بالغ بر 60 هزار نفر دارای 5 مرکز خدمات جامع سلامت اشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پایش مستمر تمامی داروخانه های فعال در شهرستان دیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایش مستمر تمامی داروخانه های فعال در شهرستان دیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید