چرا احتمالاً در آینده شاهد هک های بیشتر اپل خواهیم بود؟

از نظر تاریخ فراوری گوشی های هوشمند، اپل همواره به عنوان استاندارد طلایی امنیت سایبری شناخته شده است. اما دو هک اخیر ممکن است این برداشت را تغییر داده و اپل اکنون هدف اصلی هکرها باشد.

چرا احتمالاً در آینده شاهد هک های بیشتر اپل خواهیم بود؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، حملات سایبری آینده به لطف دسترسی جهانی به نرم افزارهای اختصاصی اپل ، احتمالاً کاربران آیفون و مک را هدف قرار خواهد داد.پیش از این ، هکرها مایکروسافت و سیستم عامل ویندوز را طعمه می کردند و اپل می تواند طعمه بعدی باشد.

سالها بود که اپل به عنوان استاندارد طلای امنیت سایبر شناخته می شد و تصور می شد که برنامه ها و سیستم عامل های آن غیر قابل نفوذ هستند. بهار گذشته ، هکرها از یک آسیب پذیری در برنامه پیغام رسان واتس اپ برای نصب بدافزار روی تلفن های هوشمند از جمله آیفون ها استفاده کردند. پس از پذیرش تماس های تلفنی هکرها به وسیله واتس اپ، هکر امکان نفوذ به تلفنهای کاربران را به دست می آورد. این نقص نخستین بار در ماه مه اعلام نمود.

سپس یک هک جدید علیه اپل ظاهر شد: محققان گوگل در ماه آگوست فاش کردند که یک هک آیفون ممکن است مسلمانان اویغور در چین را هدف قرار دهد. آیفون های قربانیان هنگام بازدید از وب سایت های مخرب خاص، که قادر به نصب بدافزارهای جاسوسی بودند ، به خطر افتاده بودند. البته در هر دو مورد ، اپل در زمان اعلام عمومی، مسائل را رفع نموده بود اما هک آیفون جدید اخیر شاهکاری بود که قبلاً کاملا غیرممکن بود. هکرها نه تنها در iOS نفوذ کردند بلکه به تعدادی از اطلاعات موجود در آیفون یک قربانی نیز دسترسی پیدا کردند: داده های مکانی ، عکس ها و پیغام ها و به عبارتی دیگر همه چیز برای دریافت این اطلاعات در دسترس بود.

اکنون ، یک کارشناس فضای مجازی پیش بینی می نماید که هک های اپل حتی بیشتر می گردد. الکس هاید ، مدیر ارشد تحقیق و توسعه شرکت امنیت سایبری SecurityScorecard ، به بیزینس اینسایدر گفت که اپل اکنون هدف اصلی هکرهایی است که به دنبال پول یا قدرت هستند. به گزارش استراتژی آنالیتیکس ، این شرکت با داشتن 18٪ سهم بازار جهانی تلفن های هوشمند ، در سه ماهه چهارم سال 2018 میلادی با سهم بازار جهانی تلفن های هوشمند ، دومین سهم بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داد.

یک آنالیز از 300 هکر در سال 2018 نشان داد که ویندوز به طرز فاحش به عنوان آسانترین درگاه ورود هک ها دیده می گردد ، در حالی که اپل غیر قابل نفوذ تر به نظر می رسید.اما اکنون که هکرها در چندین نوبت با موفقیت در سیستم عامل های اپل ورود نموده اند، به احتمال زیاد با یک سرنوشت مشابه روبرو می شوند.اپل ظاهراً این موضوع را تشخیص داده و به همین دلیل نیز جوایز خاص خود را به هکرهای کلاه سفید که می توانند ضعف های امنیتی شرکت را تشخصی دهند اختصاص داده است.

منبع: انتخاب

به "چرا احتمالاً در آینده شاهد هک های بیشتر اپل خواهیم بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا احتمالاً در آینده شاهد هک های بیشتر اپل خواهیم بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید