چرا در تهران 173 جواز صنعتی صادر گردیده است؟

به گزارش وبلاگ دانیال، هر چند میزان صدور جوازهای صادره تاسیس صنعتی در کلانشهرهای تهران و اصفهان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب با کاهشی 13 و 37 درصدی روبه رو گردیده است اما سوال اساسی این است که با توجه به وضعیت زیست محیطی این دو استان به چه دلیل طی سه ماهه نخست سال 1397 در تهران 173 و در اصفهان 126 جواز تاسیس صنعتی صادر گردیده است.

چرا در تهران 173 جواز صنعتی صادر گردیده است؟

به گزارش وبلاگ دانیال، مجموع تعداد جوازهای تاسیس صنعتی صادره در سرزمین اصلی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی طی سه ماهه نخست امسال معادل 4586 مورد بوده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 3627 مورد بوده است، رشد 26.4 درصدی در تعداد جوازهای تاسیس صنعتی صادره را نشان می دهد که این اتفاق موجب رشد 22.8 درصدی در میزان سرمایه گذاری و رشد 29.5 درصدی در میزان اشتغال زایی مربوط به واحدهای صنعتی مربوطه است.

بیشترین رشد میزان صدور جواز تاسیس صنعتی طی سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته مربوط به استان های کرمانشاه، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بوده است. استان کرمانشاه به ترتیب در تعداد جوازهای تاسیس صادره میزان سرمایه گذاری و اشتغال زایی رشدی 200، 28 و 51 درصدی داشته است هر چند که به نظر می رسد این میزان رشد بی ارتباط با زلزله پیش آمده در این استان که واحدهای تولیدی و صنعتی نیز از آن بی نصیب نماندند نیست.

لازم به ذکر است استان خراسان شمالی با رشدی 172.2 درصدی در میزان جوازهای تاسیس صنعتی صادر گردیده همراه بوده که رشدی 62.6 درصدی در میزان سرمایه گذاری و 152.5 درصدی در میزان اشتغال را نیز نشان می دهد.

سومین استان اما استان خراسان جنوبی بوده که به ترتیب در میزان جوازهای تاسیس صنعتی صادره، سرمایه گذاری و اشتغال زایی رشدی 117.4، 290.1 و 275.9 درصدی طی بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل را تجربه می نماید.

در عین حال استان های کرمان، اصفهان و تهران بیشترین افت در جوازهای تاسیس صادره صنعتی را طی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.

کرمان با افتی 42 درصدی در میزان جواز تاسیس صادره صنعتی همراه بوده و این اتفاق کاهش 1.2 و 35 درصدی در میزان سرمایه گذاری و اشتغال زایی را در پی داشته است.

اصفهانی ها در مدت مذکور شاهد افت 37.6 درصدی در میزان جوازهای تاسیس صنعتی بودند که در پی این اتفاق شاهد کاهش 39.7 و 26.2 درصدی در میزان سرمایه و اشتغال مربوطه هستیم.

استان تهران نیز سومین استانی است که بیشترین افت جوازهای تاسیس صنعتی صادره را به خود اختصاص داده تا با 13.1 درصد کاهش جوازهای تاسیس صنعتی صادره همراه باشد و این اتفاق کاهش 14.5 و 27.9 درصدی در میزان سرمایه و اشتغال زایی را به وجود آورد.

در ذیل جدول مربوط به جوازهای تاسیس صنعتی صادره به تفکیک استان طی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل آورده گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چرا در تهران 173 جواز صنعتی صادر گردیده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا در تهران 173 جواز صنعتی صادر گردیده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید