چگونه اطلاعات کامل قبض برق را دریافت کنیم؟

به گزارش وبلاگ دانیال، دوشنبه هفته جاری (اول مهرماه) روزی است که اعلام شده از این تاریخ، دیگر قبض کاغذی برق برای هیچ مشترکی صادر نخواهد شد و مشترکان اطلاعات قبض شان را به صورت الکترونیکی دریافت خواهند کرد. اما چنانچه مشترکی احتیاج به دریافت همه اطلاعات قبض دارد، می تواند با مراجعه به سایت توزیع برق به این اطلاعات دست یابد.

چگونه اطلاعات کامل قبض برق را دریافت کنیم؟

به گزارش ایسنا، تنها 48 ساعت به روزی که دولت برای اجرای طرح حذف قبوض کاغذی برق مشخص نموده باقی مانده است و مشترکان برق در سراسر ایران از اول مهرماه دیگر قبض کاغذی برق دریافت نخواهند کرد. طرحی که به گفته مسئولان از قطع سالانه 12 هزار درخت جلوگیری خواهد نمود.

در این راستا طبق آخرین آمار، اطلاعات 93.83درصد مشترکین برق در سراسر کشور برای دریافت اطلاعات قبض به صورت الکترونیکی ثبت شده است و پیش بینی می گردد تا موعد اول مهر به 98 درصد که درصد قابل قبولی برای تحقق طرح حذف قبوض کاغذی برق در کل کشور است، برسیم.

هم چنین تا تاریخ 25 شهریورماه بیش از 95 درصد مشترکان برق در استان های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، یزد، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، لرستان، همدان، کردستان و آذربایجان غربی اطلاعات خود را برای دریافت قبض الکترونیکی ثبت نموده اند که این درصد در استان اصفهان نیز به همین شکل است؛ با این تفاوت که شهر اصفهان مشارکتی بین 90تا 95 درصد داشته است. بیش از 95 درصد مشترکان جنوب استان کرمان و بین 90تا 95 درصد مشترکان شمال استان کرمان نیز اطلاعات خود را ثبت نموده بودند.

مشارکت در استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران، البرز، تهران، قم، مرکزی، قزوین، گیلان، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، و کرمانشاه بین 90 تا 95 درصد بوده است. شهر تبریز شهری است که مشترکان برق کمتری در آن اطلاعات خود را ثبت نموده اند. درواقع بین صفر تا 85 درصد مشترکین این شهر اقدام به ثبت اطلاعات خود نموده اند.

مراجعه به سایت توزیع برق برای دریافت اطلاعات کامل قبض

پس از حذف قبوض کاغذی برق مشترکان اطلاعات قبض خود را به صورت الکترونیکی دریافت خواهند کرد اما چنانچه مشترکی به همه اطلاعات قبض احتیاج داشت می تواند به سایت شرکت توزیع نیروی برق مراجعه نموده و با انتخاب بخش میز خدمت الکترونیک و پس از آن خدمات صورت حساب قبض به اطلاعات کامل قبض خود دست یابد.

تشریح روش های حذف قبوض برقی

چند روش به منظور دریافت شماره تلفن همراه مشترکان برای ارسال قبوض پیامکی در نظر گرفته شده است؛ در روش نخست، ماموران قرائت کنتور پس از مراجعه به منازل شماره تلفن همراه مشترک را دریافت و در سامانه ثبت خواهند کرد.

در روش دوم نیز سرشماره ای اعلام شده است که مشترکان با ارسال شماره شناسه اشتراک خود، اطلاعاتشان در سامانه ثبت خواهد شد و پس از این قبوض خود را به شکل پیامک دریافت خواهند کرد. در واقع همه مشترکان در سطح کشور می توانند با ارسال شناسه قبض *یک که باید به زبان لاتین (اعداد انگلیسی) نوشته شده باشد، به سرشماره 20001521 برای سراسر کشور و سرشماره 10001521 برای مشترکین تهرانی نسبت به ثبت شماره همراه خود در سامانه صدور قبض کشور اقدام نمایند.

این اقدام باید با شماره همراهی انجام گردد که مسئولیت پرداخت صورت حساب برق را برعهده دارد، یعنی مالک، مستأجر و یا هر فرد دیگری که مسئولیت صورت حساب برق از سوی مالک به وی واگذار شده است. پس از آن هدایت لازم در قالب پیامک در اختیار مشترک قرار خواهد گرفت.

در روش سوم نیز مشترکان می توانند با مراجعه به سایت 39 شرکت توزیع در سراسر کشور نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند. همچنین اپلیکیشنی در سایت های یاد شده قرار گرفته که مشترکان می توانند با استفاده از آن علاوه بر دریافت قبوض الکترونیکی، تمامی خدمات پس از فروش را به وسیله این اپلیکیشن دریافت نمایند. طبق امکان ثبت اطلاعات به وسیله کلیه نرم افزارهای پرداخت الکترونیکی مانند آپ، روبیکا، سکه و ...برای مشترکین سراسر کشور فراهم شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "چگونه اطلاعات کامل قبض برق را دریافت کنیم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چگونه اطلاعات کامل قبض برق را دریافت کنیم؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه اطلاعات کامل قبض برق را دریافت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید