ژاپن به خاورمیانه نیرو و تجهیزات اعزام می کند

دبیر کابینه ژاپن امروز (جمعه) گفت، به هیچگونه ائتلاف آمریکایی برای حفاظت از کشتی های تجاری در آبراه های خاورمیانه ملحق نمی شود اما به جای آن، نیروی جداگانه شامل کشتی ها و هواپیماها برای حفاظت از کشتی های ژاپنی اعزام خواهد کرد.

ژاپن به خاورمیانه نیرو و تجهیزات اعزام می کند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، یوشیهیده سوگا، دبیر کابینه ژاپن در کنفرانس مطبوعاتی خود تاکید کرد: ما به ایالات متحده آمریکا ملحق نمی شویم، بلکه همکاری نزدیکی با آن ها خواهیم داشت. تجهیزات نیروی دفاع از خود (ارتش ژاپن) امنیت کشتی های مرتبط با ژاپن را تضمین خواهند کرد.

ژاپن به رغم اینکه متحد آسیایی نزدیک ایالات متحده به شمار می رود، مخالف پیوستن نیروهایش با واشنگتن در خاورمیانه است چرا که روابط دیپلماتیک و اقتصادی نزدیکی با کشورهای منطقه از جمله ایران دارد. توکیو پیشنهاد میانجیگری با هدف کاهش تنش ها در این منطقه را هم مطرح کرده است.

به گفته سخنگوی دولت ژاپن، ادوات نظامی ژاپن که به خاورمیانه اعزام خواهند شد، احتمالا شامل کشتی های جنگی و هواپیمایی که در دریای عمان، دریای عرب و دیگر آب های این منطقه گشت زنی کنند، می شود. به گفته او، ژاپن هنوز تصمیمی درباره زمان اعزام اتخاذ نکرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ژاپن به خاورمیانه نیرو و تجهیزات اعزام می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن به خاورمیانه نیرو و تجهیزات اعزام می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید