کارلوس کی روش در آستانه 200تایی شدن

به گزارش وبلاگ دانیال، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در آستانه رقم زدن یک رکورد در تاریخ دنیای مربیگری قرار گرفته است.

کارلوس کی روش در آستانه 200تایی شدن

به گزارش وبلاگ دانیال و به نقل از العین، تیم ملی فوتبال کلمبیا در دیداری محبت آمیز به مصاف برزیل خواهد رفت. هدایت کلمبیا را در این دیدار کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران برعهده دارد.

کی روش در آستانه رقم زدن یک شب تاریخی است. این دیدار دویستمین بازی کی روش به عنوان یک مربی است و او دهمین مربی در تاریخ فوتبال جهان خواهد شد که توانسته به این رقم بازی به عنوان یک مربی در بازی های ملی برسد.

رکورددار مربیگری در بازی های ملی بورا میلوتینویچ است که 286 بار روی نیمکت تیم های مختلف ملی نشست. کارلوس کی روش با توجه به سن و سالی که دارد می تواند رکورد این مربی سرشناس را هم پشت سر بگذارد.

کی روش 8 سال هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده داشت و توانست با این تیم دو دوره پیاپی به جام جهانی راه پیدا کند و در نهایت جای خود را به ویلموتس بلژیکی داد تا هدایت تیم ملی کلمبیا را برعهده بگیرد.

در تاریخ فوتبال جهان، تنها 10 مربی وجود دارند که به رکورد 200 بازی به عنوان مربی در تیم های ملی رسیده اند که عبارتند از:

میلوتینویچ (286 بازی)

کلود روی (255 بازی)

کارلوس آلبرتو پریرا (251 بازی)

میلان ماچالا (245 بازی)

محمود الجوهری (238)

پرتی فوگس (230)

هرنان داریو گومز (227 بازی)

لارس لاگربک (213 بازی)

فرانسیسکو ماتورانا (208بازی)

کارلوس کی روش (200 بازی) - البته کی روش در صورت حضور در بازی محبت آمیز برابر تیم ملی فوتبال برزیل به رکورد 200 بازی خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کارلوس کی روش در آستانه 200تایی شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارلوس کی روش در آستانه 200تایی شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید