کتاب مراسم آیینی و کلیساهای شرق آشوری ارومیه رونمایی شد

کتاب مراسم آیینی و کلیساهای شرق آشوری ارومیه با حضور مارنرسای بنیامین اسقف کلیسای شرق آشوری ایران و عباس تحویلدار مولف کتاب، در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری رونمایی شد.

کتاب مراسم آیینی و کلیساهای شرق آشوری ارومیه رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، کتاب مراسم آیینی و کلیساهای شرق آشوری ارومیه یک پژوهش مستند نگاری و مردم شناختی تصویری است.

این کتاب که با حمایت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و پژوهشکده مردم شناسی به چاپ رسیده به آیین ها و مراسم مختلفی که در کلیساهای شرق آشوری در شهرستان ارومیه برگزار می گردد پرداخته است.

نتایج حاصل از این پژوهش مردم شناختی نشان می دهد که تنوع فرهنگی موجود در ایران با همبستگی ژرف و تاریخی همه اقوام و اقلیت های مذهبی همراه بوده است و یکی از موضوعات مهم مطالعات مردم شناسی را در پژوهشکده مردم شناسی معین می نماید.

بر این اساس این پژوهش در چارچوب طرح های تحقیقاتی و سلسله کتاب های دانشنامه تصویری آیین های ایرانی پژوهشکده مردم شناسی ، به مستند نگاری و ثبت مردم نگاری آیین ها و فضاهای فرهنگی قوم ایرانی و دینی شرق آشوری پرداخته است.

این مراسم با تقدیر از عباس تحویلدار مولف کتاب همراه بود که سابقه نویسندگی سه فیلمنامه بلند سینمایی و ساخت 30 فیلم مستند برای تلویزیون از جمله جنگ عشایری ، آثار تاریخی دهلی ، ایران سرزمین مهر ، عاشورای بیجار و... را در کارنامه اش دارد.

کتاب هند سرزمین شگفتی ها حاصل کوشش تحویلدار در ثبت تصاویری از سرزمین افسانه ای و کهن هند است و کتاب های عکس صائبین ایران زمین و ایران سرزمین صلح ادیان الهی نیز ثمره کوشش وی در ثبت دیده هایش از سرزمین مادری است.

منبع: میراث آریا

به "کتاب مراسم آیینی و کلیساهای شرق آشوری ارومیه رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب مراسم آیینی و کلیساهای شرق آشوری ارومیه رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید