کرایه نفتکش ها در خلیج فارس گران شد

به گزارش وبلاگ دانیال، کارگزاران و معامله گران نفت در آسیا به بلومبرگ گفتند کرایه راستا خاورمیانه به چین در بعضی از موارد حداقل 14 درصد نسبت به سفارشهای قبلی افزایش داشته است و مالکان به دنبال دریافت نرخ بالاتری برای ورود نفتکشها و بارگیری محموله های نفتی در منطقه خلیج فارس هستند.

کرایه نفتکش ها در خلیج فارس گران شد

افزایش هزینه های حمل نفت در این راستا مهم نشان می دهد چطور التهابات ژئوپلیتیکی در منطقه روی زنجیره تامین دنیای نفت تاثیر گذاشته است. تحولات اخیر جدیدترین شوک به بازار حمل نفت است که سال میلادی گذشته از تحریمهای آمریکا علیه شرکت های کشتیرانی چینی و حمله به نفتکشها در نزدیکی تنگه هرمز ملتهب شد. این اواخر نرخ حمل محموله های نفتی به دلیل مقررات دریایی جدید که استفاده از سوخت های پاک را الزامی کند، افزایش پیدا نموده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آسیا که بزرگترین منطقه واردکننده نفت در دنیا است، با وجود کوشش پالایشگاههای کره جنوبی، ژاپن و هند برای متنوع کردن منبع وارداتشان، همچنان برای تامین نفت وابستگی بالایی به خاورمیانه دارد. عربستان سعودی، عراق و امارات متحده عربی که سه فراوریکننده بزرگ اوپک هستند ماه میلادی گذشته بیش از 17 میلیون بشکه در روز نفت فراوری نموده و نفت مورد احتیاج پالایشگاههای داخلی و دنیا را تامین کردند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "کرایه نفتکش ها در خلیج فارس گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرایه نفتکش ها در خلیج فارس گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید