اخبار سیاسی

مأموریت سیاسی سازمان ملل در افغانستان تمدید شد

ماموریت دفتر سیاسی سازمان ملل در افغانستان موسوم به یوناما (UNAMA) در نشست دیروز شورای امنیت به مدت یک سال دیگر تمدید شد.

27 مهر 1398

دستاورد مهم اجلاس آنکارا، حمایت جدی سران سه کشور از مردم یمن بود

مشاور رئیس جمهور با انتشار پستی در صفحه شخصی خود، به مواضع همسوی رؤسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه در اجلاس آنکارا اشاره کرد.

24 مهر 1398

وزیر امور خارجه گرجستان به تاشکند سفر می نماید

وزیر امور خارجه گرجستان در صدر یک هیئت از مقامات عالی رتبه این کشور به تاشکند سفر می نماید.

16 مهر 1398

همکاری و همدلی کشورهای مسلمان بحران های منطقه راپایان می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، سفیر اندونزی، اوکتاوینو علیمودین با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

15 مهر 1398

ادامه دیدارهای ظریف در فنلاند

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفرش به فنلاند با دیگر مقام های این کشور دیدار کرد.

13 مهر 1398

لاوروف: مسکو هیچگاه درخواست پیوستن به گروه 7 را نخواهد کرد

فارس نوشت: وزیر خارجه روسیه در واکنش به اخباری درباره احتمال دعوت از این کشور برای شرکت در نشست بعدی گروه 7 تاکید کرد که مسکو هیچ گاه درخواست پیوستن به این گروه را نخواهد کرد.

11 مهر 1398

سرزمین فرصت ها را جدی بگیریم

به گزارش خبرنگاران، مصطفی قمری وفا مدیر سابق دفتر نمایندگی صداوسیما در آفریقای جنوبی یادداشتی با عنوان مولفه های قدرت در آفریقا؛ سرزمین فرصت ها را باید جدی بگیریم نوشته است که در پی می آید:

7 مهر 1398

آمریکا و گرجستان توافق نظامی امضا می نمایند

فارس نوشت: وزیر دفاع گرجستان از امضای یک توافقنامه نظامی سه ساله با آمریکا طی روزهای آینده اطلاع داد.

5 مهر 1398

شورای برنامه ریزی در اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل تشکیل شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تشکیل شورای برنامه ریزی و سیاست گذاری این اداره کل خبر داد.

4 مهر 1398

ائتلاف دولت رومانی سقوط کرد

ائتلاف دولت رومانی پس از سرانجام شراکت و همکاری یک حزب کوچک با سوسیال دموکرات های نخست وزیر رومانی سقوط نموده است.

3 مهر 1398

ارائه چند کاربرگ علیه تحریم ها در اجلاس ایکائو، محکومیت آمریکا در صورت تصویب

مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت که چند کاربرگ علیه تحریم های آمریکا در اجلاس ایکائو ارائه می شود و در صورت تصویب، زمینه محکومیت آمریکا در مجامع بین المللی فراهم می شود.

31 شهریور 1398

تلاش پامپئو برای کاهش تنش ها بین آمریکا و دانمارک

ایسنا نوشت: در حالی که واکنش منفی دانمارک به پیشنهاد دونالد ترامپ در مورد خرید گرینلند بر روابط محبت آمیز دو کشور سایه انداخته است، وزیر خارجه آمریکا در یک تماس تلفنی با همتای دانمارکی خود از نقش این کشور به عنوان متحد واشنگتن تقدیر کرد.

27 شهریور 1398

آخرین کوشش های جانسون برای جلوگیری از برگزیت نامنظم با سفر به برلین و پاریس

نخست وزیر انگلیس به امید اینکه بتواند مذاکرات مجدد درباره برگزیت با اتحادیه اروپا را شروع کند به برلین و پاریس سفر می نماید.

22 شهریور 1398

کاظمی: کوشش های آمریکا برای نشست بحرین شکست می خورد

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حضور کشورهای غربی در خلیج فارس امری غیر قانونی و برخلاف موازین بین الملل است، گفت: این حضور به جز اینکه مسائل را افزایش دهد هیچ نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

20 شهریور 1398

نیاز داریم از مسیرهای تخصصی تر به موضوعات فرهنگ و رسانه رسیدگی کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما حتما نیاز داریم که از مسیرهای تخصصی تر به موضوعات فرهنگ و رسانه رسیدگی کنیم که در این رابطه ساختار شورای حل اختلاف به لحاظ قانونی شکل گرفته است.

13 شهریور 1398

هشدار برادر ملک سلمان درباره پیوستن ریاض به ائتلاف دریایی آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از میدل ایست مونیتور، احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه عربستان اعلام نموده که اگر محمدبن سلمان ولیعهد این کشور قصد پیوستن به ائتلاف آمریکایی -انگلیسی برای مواجهه نظامی با ایران را داشته باشد، با این مساله مخالفت خواهد نمود.

12 شهریور 1398

موضع گیری وزیر خارجه آلمان نسبت به درخواست آمریکا برای ائتلاف دریایی

فارس نوشت: وزیر امور خارجه آلمان چهارشنبه بار دیگر ضمن اعلام مخالفت برلین با مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا بر ضرورت کاستن از تنش ها در منطقه تأکید کرد.

8 شهریور 1398

بررسی توافق تجارت آزاد انگلیس و آمریکا

رئیس جمهور آمریکا تائید کرده که با نخست وزیر انگلیس مذاکراتی را در ارتباط با ایجاد منطقه آزاد تجاری میان دو کشور آغاز کرده است.

5 شهریور 1398

کیم یو-جونگ؛ قدرتمندترین زن در کره شمالی

در دوران تغییر و در حالیکه تمرکز کره شمالی از نمایش توانمندی هسته ای به صلح طلبی با هدف تغییر وجهه جهانی معطوف شده ، حضور یک شخص بسیار پررنگ است؛ کیم یو-جونگ، خواهر کوچک کیم جونگ-اون.

4 شهریور 1398

سیاوشی: تخصیص بودجه رسانه ملی بر اساس عملکرد، نیازمند پیش نیازهایی است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ابتدا باید بسترها و پیش نیازهای اصلاح ساختار بودجه در دستگاه های فرهنگی به ویژه بودجه سازمان عریض و طویل صدا و سیما به وجود آورده شود و بعد سراغ آن رفت و گفت زین پس بودجه رسانه ملی بر اساس عملکرد پرداخت می شود.

4 شهریور 1398
تعداد: (65)