ترامپ: ترکیه عضو مهم ناتو است، کُردها را رها نکرده ایم

رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری ضمن دفاع از تصمیم خود برای خروج نظامیان این کشور از شمال سوریه، در تمجید از مواضع ترکیه، این کشور را شریک تجاری بزرگ و عضو مهم ناتو خوانده است.

ترامپ: ترکیه عضو مهم ناتو است، کُردها را رها نکرده ایم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به دنبال اعلام تصمیم اخیرش برای خارج کردن نظامیان این کشور از شمال سوریه مورد انتقادهای برخی چهره های ارشد جمهوری خواه قرار گرفته و متهم شده که به آنکارا برای انجام عملیات نظامی علیه کُردهای همپیمان واشنگتن چراغ سبز نشان داده، امروز سه شنبه بار دیگر از تصمیم خود دفاع کرده است.

دونالد ترامپ در چندین توییت خود درباره موضوع خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه ابتدا به تمجید از ترکیه پرداخت و گفته که این کشور، شریک تجاری بزرگ ایالات متحده است و در پروژه تولید جنگنده های اف 35 آمریکا هم در قسمت تولید قالب های فولادی مشارکت دارد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از مواضع و کمک های ترکیه در استان ادلب سوریه و همچنین آزادی پیش از موعد اندرو برانسون کشیش آمریکایی زندانی در ترکیه تشکر کرد.

ترامپ ضمن تاکید بر اینکه ترکیه، یک عضو مهم ناتو است، از حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور در کاخ سفید در تاریخ 13 نوامبر (22 آبان) خبر داد.

رئیس جمهور در سرانجام یکی از توییت های امروز خود از هشتگ به جنگ های بی سرانجام، سرانجام دهید استفاده و موضع خود درباره لزوم خروج آمریکا از جنگ ها در منطقه غرب آسیا را تکرار کرد.

وی سپس اضافه کرد: ما شاید در فرایند خروج از سوریه باشیم اما به هیچ وجه کُردها را رها نکرده ایم؛ کسانی که افرادی خاص و جنگجویانی خارق العاده هستند. روابط ما با ترکیه که شریک تجاری و همپیمان ناتویمان است هم خیلی خوب بوده است. ترکیه خودش هم تعداد زیادی جمعیت کُرد دارد و کاملا این را متوجه است که ما فقط 50 نظامی در آن بخش از سوریه (شمال سوریه) داشتیم و دیگر در آن منطقه نیستند اما هرگونه درگیری غیر ضروری ترکیه (علیه نیروهای آمریکایی در سوریه) برای اقتصادشان مرگبار خواهد بود. ما داریم به کُردها از نظر مالی و تسلیحاتی کمک می کنیم.

اظهارنظر تازه ترامپ در حالی مطرح شده که برخی حامیان جمهوری خواه او از قبیل سناتور لیندسی گراهام تصمیم او در خصوص سوریه را غیرمسئولانه و کوته بینانه توصیف کردند (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: ترکیه عضو مهم ناتو است، کُردها را رها نکرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ترکیه عضو مهم ناتو است، کُردها را رها نکرده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید