حرکت دولت به سمت برطرف مسائل مردم است

به گزارش وبلاگ دانیال، معاون اول رئیس جمهور گفت: این که هیچ ضعفی در مدیریت و عملکرد ما و مدیران دولتی وجود نداشته است. خیر، شاید جایی می شد بهتر عمل کرد و تصمیمات دیگری گرفت اما با وجود همه این موارد، حرکت دولت به سمت برطرف مسائل مردم بوده است.

حرکت دولت به سمت برطرف مسائل مردم است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری وبلاگ دانیال، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور طی سخنانی در مراسم افتتاح 383 طرح تعاونی در سراسر کشور، اظهار کرد: بخش تعاون کارهای ماندگاری برای کشور انجام داده است و امروز نیز شاهد انجام قسمت دیگری از این فعالیت ها در کشور بودیم که بیش از 26 هزار و 691 نفر را دارای اشتغال ماندگار و تولیدی می نماید.

وی افزود: ما آرمان های متعددی برای اقتصاد و نظام خود داشتیم و داریم و فکر می کنم با همه مسائل و سختی ها که بر مردم و کشور وارد می گردد هیچ وقت نباید آن آرمان ها را فراموش کنیم. یکی از اصلی ترین آرمان های جمهوری اسلامی استقرار عدالت در کشور و رفع فاصله های نگران نماینده طبقاتی بوده است و اینکه مردم از رفاه و آسایش مناسب برخوردار باشند.

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: در هر شئونی از عدالت چه مالی، چه اجتماعی، چه سیاسی و چه فرهنگی، شاید احساس کنیم که خیلی با آنچه می خواستیم، فاصله داریم اما نباید سبب گردد که از آنچه هدف بوده است منصرف شویم بلکه باید با کوشش بیشتر به سمت آن حرکت کنیم.

جهانگیری تأکید کرد: ما با همین سیاست های اخیری که رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی ارائه کردند می بینیم که بخش تعاون می تواند بیشتر خود را نشان دهد و نقش ایفا نماید.

وی توضیح داد: سبقت گیری در پمپاژ یاس و ناامیدی در جامعه متأسفانه باب شده است. کسانی که سابقه انقلابی دارند و الان مناصبی را هم اشغال نموده اند و باید در ازای آنچه دریافت می نمایند به مردم خدمت نمایند، به جای این کار، مدام حرف های سیاه و تاریک از آینده بر زبان می آورند و آینده را از آنچه هست تیره تر توصیف می نمایند؛ اینان سبب می شوند که جامعه و نسل جوان نسبت به آینده این کشور و نظام ناامید شوند و از خود بپرسند چه آینده ای در انتظار وبلاگ دانیالن است؟

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به بعضی از کوشش های آمریکا برای آسیب رسانی به اقتصاد ایران، تأکید کرد: ما از ابتدا گفتیم که مردمی کردن اقتصاد یعنی آنچه در اختیار دولت است به بخش خصوصی واگذار گردد. البته قسمت غالب در خصوص واگذاری ها همین فعال کردن بخش تعاونی است که می دانیم از دولت هم مطالباتی دارند و وبلاگ دانیالن هم با برنامه ریزی رفع خواهد شد.

جهانگیری گفت: وظیفه ما در دولت این است که اگر در گذشته ساعات مشخصی را به خدمت مردم اختصاص می دادیم امروز بدون توجه به حاشیه سازی هایی که بعضی می خواهند ما را درگیر آن نمایند، همه انرژی خود را برای خدمت به مردم بگذاریم.

وی ادامه داد: در این زمینه باید از منافع جناحی و جریانی و شخصی بگذریم و در شرایطی که ملت تحت تأثیر فشار تحریم ها و کرونا واقع شده است، طوری با خدای خود عهد و عمل کنیم که آنچه به مصلحت کشور و مردم بوده است را اجرایی سازیم.

جهانگیری تأکید کرد: این معنایش چنین نیست که هیچ ضعفی در مدیریت و عملکرد ما و مدیران دولتی وجود نداشته است. خیر، شاید جایی می شد بهتر عمل کرد و تصمیمات دیگری گرفت اما با وجود همه این موارد، حرکت دولت به سمت رفع مسائل مردم بوده است.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: ما برای هر مشکل مالی و معیشتی مردم وقت گذاشته ایم و به دنبال راه چاره بوده ایم. سختی های فراوانی هم در این راستا وجود داشته است اما در کنار همه این سختی ها و مسائل و محدودیت هایی که با آن روبرو بودیم کوشش نموده ایم که از نظر نیازهای بهداشتی و غذایی ما هیچ مسئله ای را در جامعه نداشته باشیم و کشور با مسئله ای در این زمینه روبرو نگردد و مردم هم نباید در این موارد نگرانی داشته باشند.

وی یادآور شد: با انجام همه این موارد، روزنه هایی از امید را در روزهای آینده می بینیم و امیدواریم که ماه های آینده شرایط مالی کشور بهتر از این روزها گردد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "حرکت دولت به سمت برطرف مسائل مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت دولت به سمت برطرف مسائل مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید