رایگان شدن هزینه آب، برق و گاز مدارس قطعی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، رضا اردکانیان وزیر نیرو درباره چرایی عدم اجرای قانون رایگان شدن هزینه آب و برق و گاز مدارس گفت: قانون حتما باید اجرا شود ولی مانند هر تصمیم دیگری نیازمند نهایی شدن و تصویب آیین نامه اجرایی آن در هیئت دولت است.

رایگان شدن هزینه آب، برق و گاز مدارس قطعی است

وزیر نیرو افزود: تدوین آیین نامه اجرایی در دستور کار دولت است و امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد؛ البته قانون ناظر به رعایت الگوی مصرف در این خصوص است.

وی به بیان نظر خود درباره این قانون پرداخت و گفت: وقتی همه ما دست به دست هم دادیم که مصرف کنندگان مناسب تر و بهتری باشیم، باید سعی کنیم فرزندان مان این رویه را از ما یاد بگیرند.

اردکانیان ادامه داد: البته می پذیریم که دستگاه آموزش و پرورش کشور نیازهای فراوانی دارد و دولت حتما باید تدارکاتی برای آن ببیند؛ حتی وزارت نیرو آماده است تا در صورت امکان یارانه جداگانه ای به دستگاه آموزش و پرورش بدهد؛ اما اینکه به فرزندان خود بگوییم این کالا هم رایگان است و هم آن درست مصرف کنید، درس سختی برای نونهالان این مملکت است و پذیرش راحتی نخواهد داشت.

وزیر نیرو توضیح داد: مجلس و دولت تدبیری کنند تا هم مشکل آموزش و پرورش حل شود و هم آموزش های صحیح تری درباره مصرف آب و انرژی به دانش آموزان دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رایگان شدن هزینه آب، برق و گاز مدارس قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایگان شدن هزینه آب، برق و گاز مدارس قطعی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید