صادقی: به ظریف گفتم با چاه درد و دل کن

محمود صادقی با بیان اینکه اگر کارشکنی هایی که آقای ظریف گفت، نبود، شاید امروز برجام می توانست به معاهده ای غیر قابل بازگشت تبدیل گردد اضافه کرد: به ظریف کنم درد و دل هایت را با چاه درمیان بگذار.

صادقی: به ظریف گفتم با چاه درد و دل کن

محمود صادقی، نماینده مجلس، در گفت وگو با ایلنا، درباره این که بازهم این روزها شاهد تخریب دولت و وزرا به صورت گوناگون هستیم آن هم در شرایطی که بیش از هر زمانی باید اتحاد و انسجام درونی داشته باشیم، این رفتارها چه تاثیری روی عملکرد دولت خواهد داشت، گفت: بارها گفته ام آمریکا به عنوان یکی از طرف های برجام عهدشکنی نموده و چرا ما این دولت را باید مورد مذمت قرار دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: امروز ما باید با توجه به رفتار ایالات متحده همه یک صدا کاری انجام دهیم که این کشور به تعهدات برجامی خودش بازگردد و سازکاری را هم برای این کار فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تفرق و چند صدایی در حال حاضر به ضرر منافع ملی است، مطرح کرد: امروز رقبای دولت به جای اینکه یک صدا در برابر دشمن خارجی بایستند، زمان را برای تسویه حساب های سیاسی مناسب دیدند و دست به عمل می زنند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید مصلحت نباشد که این موضوع را باز کنم، اما زمانی با دکتر ظریف یک گفت وگو خصوصی داشتیم، ایشان به قدری به دلیل کارشکنی ها و چوب لایی چرخ برجام گذاشتن ها، درد و دل داشتند که به ایشان گفتم باید یک چاهی را پیدا کنید و با آن درد و دل کنید.

وی تاکید نمود: اگر کارشکنی هایی که آقای ظریف درباره آن ها گفتند، نبود شاید امروز برجام می توانست به معاهده ای غیرقابل بازگشتی تبدیل گردد.

صادقی گفت: امروز که آمریکا و کشورهای ارتجاع منطقه علیه ایران و دولت عمل می نمایند عده ای هم در داخل متاسفانه با آنکه شعار انقلابی می دهند در جهت منافع آن ها عمل می نمایند.

صادقی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی را چگونه ارزیابی می کنید گفت: مطابق بند 36 برجام ملت ایران حق دارد اگر طرف های دیگر به تعهدات خودشان عمل ننمایند، متناسب با آنها اقدام و دست به کاهش جزئی و یا کلی تعهداتش در این معاهده بزنند، در واقع ایران در چارچوب آنچه که برجام به او اجازه داده، دست به اقدام زده است.

وی ادامه داد: اقدام ایران از لحاظ حقوقی کاملا موجه است و آنچه که انجام داده نقض برجام نیست و دقیقا در جهت مفاد این معاهده بین المللی قدم گذاشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: قاعدتا یک توافق چندجانبه و بین المللی زمانی معنا پیدا می نماید که تمامی طرفین آن به تعهداتشان عمل نمایند وقتی یک طرف به آنچه که تعهد داده پایبند نباشد طبیعی است که طرف های دیگر از تعهدات خودشان دست بکشند.

وی اعلام نمود: اگر اروپایی ها ادعا می نمایند در برجام مانده اند، به تعهدات خودشان عمل نمایند و جدی باشند نه اینکه منفعل و نظاره گر باشند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید ببینیم اروپا در قبال اولتیماتومی که ایران به آن داده چگونه عمل می نماید و اگر مشاهده کنیم به تعهداتش جامه عمل نمی پوشاند، این کاملا حق ایران است که تدریجا و یا کلا تعهداتش را به طور کامل کاهش دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "صادقی: به ظریف گفتم با چاه درد و دل کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی: به ظریف گفتم با چاه درد و دل کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید